Czytasz: Pomógł poszkodowanej w wypadku i odjechał. Kobieta była nosicielką HIV

Pomógł poszkodowanej w wypadku i odjechał. Kobieta była nosicielką HIV

Policja poszukuje osób, które miały kontakt z ranną kobietą. Mają już tylko 2 doby na przyjęcie leków!

Wczoraj około 17.30 w Katowicach przy ulicy Brynowskiej doszło do wypadku drogowego. Na oznakowanym przejściu dla pieszych, kierujący samochodem marki audi potrącił kobietę. Jak ustalono, zanim służby ratunkowe przyjechały na miejsce, pomocy rannej osobie udzielali świadkowie. Po przyjedzie pogotowia ratunkowego osoby te odjechały, nie czekając na policjantów. Dzięki szybkiej reakcji świadków, kobieta trafiła do szpitala i jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dopiero w szpitalu okazało się jednak, że poszkodowana jest nosicielką wirusa HIV. Oznacza to więc, że wszystkie osoby, które uczestniczyły w akcji ratunkowej mogły zarazić się tym wirusem, a od momentu kontaktu z ranną, mają 72 godziny na przyjęcie odpowiednich leków.

 

Po tym, jak policja opublikowała komunikat o poszukiwaniach osób, które udzielały pomocy kobiecie, jeden z mężczyzn, którzy brali udział we wczorajszej akcji skontaktował się ze służbami, a następnie trafił pod opiekę lekarzy. Policja nadal poszukuje pozostałych świadków zdarzenia i wszystkich, którzy mogli mieć kontakt z krwią zakażonej kobiety.