Czytasz: Polski samochód elektryczny od absolwenta Politechniki Śląskiej?

Polski samochód elektryczny od absolwenta Politechniki Śląskiej?

Poszukiwania polskiego auta przyszłości zakończone. W ramach konkursu organizowanego przez ElectroMobility Poland, wyłoniono zwycięskie projekty polskiego e-samochodu.

Znamy zwycięskie projekty polskiego e-samochodu ElectroMobility Poland (EMP) ogłosiło laureatów konkursu na wizualizację nadwozia samochodu elektrycznego. Który z nich trafi na polskie ulice? Odpowiedź już w przyszłym roku.

Podczas uroczystego finału w Warszawie w Hotelu Hilton nagrodzono zwycięskie projekty konkursu na Miejskie Auto Przyszłości. Wyniki konkursu komentował także obecny na gali wiceminister energii Michał Kurtyka odpowiedzialny za projekt rozwoju elektromobilności. 

Jury konkursu zdecydowało o przyznaniu czterech równorzędnych nagród.

LAUREACI TO: 

  • Łukasz Myszyński, autor projektu Junior.

Jest absolwentem Wydziału Wzornictwa Przemysłowego ASP we Wrocławiu oraz Scuola Politecnica di Design w Mediolanie. Współpracował z zespołami projektowymi Lamborghini, Audi oraz Ducati, tworząc pojazdy koncepcyjne.

  • Mateusz Tomiczek to twórca projektu Curie.

Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. Obecnie pracuje jako stylista samochodów, projektuje zarówno karoserię jak i wnętrza pojazdów.

  • Damian Woliński zaprezentował projekt SE1.

Ukończył studia magisterskie na kierunku wzornictwa przemysłowego w ASP we Wrocławiu. Motoryzacja jest jego pasją od najmłodszych lat.

  • Sebastian Nowak to autor projektu Be-E

projektant, grafik 3D, a także wykładowca akademicki od ponad 15 lat związany z branżą gier komputerowych i projektowaniem przestrzennym. Obecnie zajmujący stanowiska Senior Vehicle Artist w firmie CD Projekt Red oraz Chief Designer w Triggo S.A.


Wybór najlepszych projektów nadwozia to pierwszy etap prac nad polskim samochodem elektrycznym. Teraz spółka planuje wesprzeć podmioty zdolne do wyprodukowania własnego prototypu oraz te, które zabudują wybrane w pierwszym konkursie wizualizacje. Kolejnym krokiem będzie połączenie procesu budowy prototypów z procesem ich produkcji w przyszłości. 

- W październiku br. spółka ogłosi konkurs na prototyp auta elektrycznego, skierowany do firm z branży motoryzacyjnej. Konkurs zostanie przeprowadzony we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju – wyjaśnia Piotr Zaremba, Szef Projektu ElectroMobility Poland. 


Proces wyłonienia najlepszych konstrukcji potrwa do końca 2018 r. Wtedy też możemy się spodziewać pierwszych samochodów na drogach.

Laureaci konkursu ElectroMobility Poland

 

Źródło: http://konkurs.emobilitypoland.pl/ 

Czytaj więcej