Silesion.PL

serwis informacyjny

Polski producent i wydawca gier wybiera biura w katowickim Face2Face

Firma Artifex Mundi wynajęła ponad 1000 mkw. powierzchni biurowej w biurowcu Face2Face Business Campus. Twórcy popularnych gier przygodowych i logicznych wprowadzą się do nowego biura na pierwszym piętrze budynku przy ul. Żelaznej 2 w Katowicach. W transakcji najemcy doradzali eksperci firmy Cushman & Wakefield.

Artifex Mundi to notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych polskie studio deweloperskie, które zatrudnia blisko 100 osób. Firma specjalizuje się w produkcjach na najważniejsze platformy, takie jak Android, iOS, Windows Phone, PC, Mac, Linux, Xbox One, Switch oraz PlayStation 4. Jej popularne gry zapewniają rozrywkę graczom na całym świecie.

Dotychczasowa siedziba Artifex Mundi mieściła się w katowickiej dzielnicy Dąb, w której również znajduje się Face2Face. Nasz zespół doskonale zna tę okolicę, więc lokalizacja nowego biura zagwarantuje pracownikom sprawny dojazd z całej aglomeracji śląskiej. Jesteśmy przekonani, że docenią oni także zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami środowisko pracy oraz towarzyszące kampusowi biznesowemu zielone strefy rekreacyjne – komentuje Przemysław Błaszczyk– CEO Artifex Mundi S.A.

Zrealizowane przez nas biura przyciągają najbardziej wymagających pracodawców. Dlatego z radością witamy w Face2Face kolejnego najemcę z sektora cyfrowego. Działalność Artifex Mundi to świetny przykład, jak prężnie rozwija się polska branża gamingowa i kolejny dowód atrakcyjności Katowic, które znalazły się na podium rankingu Forbes miast przyjaznych dla biznesu – dodaje Wojciech Mazur, Senior Leasing Manager w firmie Echo Investment, która zrealizowała Face2Face i jest nadal odpowiedzialna za komercjalizację budynku.

Właścicielem kampusu biznesowego, który oferuje łącznie 47 tys. mkw. powierzchni biurowej jest fundusz zarządzany przez czeską firmę inwestycyjną INVESTIKA.

Jako właściciel nieruchomości doceniamy powodzenie, jakim wśród śląskich firm cieszą się biura w budynku Face2Face. Biurowiec skutecznie przyciąga kolejnych najemców zapewniając stabilną wartość dla zaangażowanych przez nas inwestorów. Z satysfakcją obserwujemy też rosnące znaczenie Katowic jako miasta atrakcyjnego dla zagranicznego kapitału, które potwierdza, że INVESTIKA podjęła właściwą decyzję inwestując w kampus biznesowy Face2Face – dodaje Rafał Proczek, Head of INVESTIKA Polska Services, asset manager polskiego portfolio nieruchomości INVESTIKA.

Elegancka architektura kampusu biznesowego to dzieło pracowni Grupa 5 Architekci. Pozytywny wpływ na środowisko naturalne i wysoką jakość rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju zastosowanych w Face2Face potwierdza certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Ponadto, zasadzony na terenie obiektu sad wiśniowy, łąki kwietne i pełne zieleni pagórki wspierają różnorodność biologiczną otoczenia.

W gronie najemców Face2Face Business Campus są firmy takie, jak ABB, Capgemini, Deloitte, Bank Pekao, Orange, Medicover, Honeywell, Stats Perform, Grant Thornton, MDDP Outsourcing, DAZN oraz biura serwisowane CitySpace. Na miejscu znajduje się także restauracja, kawiarnia, sklep spożywczy, biuro prawne, notariusz, salon wykończenia wnętrz, klinika medycyny estetycznej, salon iMad i Śląskie Laboratoria Analityczne.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024