News, Relacja

Polska wygrywa z Niemcami w Tychach!

Reprezentacja U21 zwycięża w meczu towarzyskim 1:0. Gola dla Polski strzelił Dawid Kownacki.

O takich momentach marzą fani futbolu. Magiczne sceny, dreszczyk emocji i szczęśliwe zaKOŃCZENIE.

Niemcy, typowani mimo wszystko na zwycięzcę, byli niepokonani przez 13 spotkań, do czasu. Teraz to polska reprezentacja górowała. Murawa w Tychach niosła nasze młode orły, pomogła publiczność. Został pobity rekord frekwencji na meczu U21. Na stadion przy ul. Edukacji stawiło się prawie 12 tysięcy kibiców.

Gola w 57 minucie strzelił Dawid Kownacki, który na co dzień gra w Lechu Poznań. Był to jego drugi gol w koszulce z białym orłem. W 80 minucie niemiecki zawodnik Baumgartl otrzymał od sędziego czerwoną kartkę i drużyna przyjezdna grała już tylko w dziesiątkę. Polscy kibicie krzyczeli “jeszcze jeden, jeszcze jeden”, niestety zabrakło czasu na drugiego gola.

Wprawdzie był to mecz towarzyski, ale bardzo ważny dla reprezentacji, która w przyszłym roku będzie walczyć w Mistrzostwach Europy U21, które odbędą się w Polsce. W drugiej połowie czerwca zostanie rozegranych 21 spotkań w Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Krakowie i Lublinie oraz w Tychach. W turnieju wystąpi 12 drużyn - na razie zagwarantowane miejsca mają Polska (jako gospodarz), Czechy, Włochy, Macedonia, Portugalia, Dania, Szwecja, Niemcy, Słowacja i Anglia.