Relacja

Polska wygrywa z Kazachstanem 3:0!

Po golach Milika, Glika i Lewandowskiego Polska wygrywa w Warszawie w el. MŚ 2018.

Aktualizacja:

Koniec meczu! 3 jakże ważne punkty dla reprezentacji Polski, które umacniają ją na pozycji lidera grupy E eliminacji do mistrzostw świata 2018 w Rosji.

Debiut w reprezentacji Polski. Na końcowe minuty wpuszczony zostaje Jan Bednarek. Zmienia Krzysztofa Mączyńskiego.

Polska prowadzi z Kazachstanem 3:0 po rzucie karnym zamienionym na gola przez Roberta Lewandowskiego! Wcześniej to właśnie on został sfaulowany przez Yuriiego Logvinenko.

Polska - Kazachstan 2:0 w 74. minucie. Drugą bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzela Kamil Glik!

Polska - Kazachstan - zdjęcia z meczu:

Kibice na Twitterze mocno krytyczni i niezadowoleni z gry kadry. - Jak to możliwe, że Polska jest tak wysoko w rankingu FIFA? - pyta jeden z nich. Obrywa się za grę poszczególnym piłkarzom, a także trenerowi Nawałce. - To teraz taktycznie poziom Smudy - brzmi jeden z komentarzy.

Groźnie na początku drugiej połowy! Kazachstan strzelił gola w zamieszkaniu w polu karnym Polaków. Sędzia liniowy dopatrzył się jednak pozycji spalonej.

Do przerwy Polska prowadzi z Kazachstanem 1:0. Sporo się działo, reprezentacja przeprowadziła kilka składnych akcji i po prawdzie - wynik mógł być wyższy.

Polska prowadzi 1:0 po golu Arkadiusza Milika strzelonym głową w 12. minucie spotkania! Asystę zalicza Maciej Makuszewski.

***

Po blamażu na wyjeździe z Danią mocno skomplikowała się sytuacja lidera grupy E eliminacji mistrzostw świata 2018. Reprezentacja Polski musi teraz zmazać plamę po dotkliwym 0:4. Kolejnym rywalem jest Kazachstan, mecz już 4 września na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Tabela grupy E przed meczem Polska - Kazachstan:

Jakie nastroje panują w kadrze przed meczem Polska - Kazachstan? Zobaczcie wideo:

Mecz Polska - Kazachstan. Gdzie oglądać w TV i online?

Transmisja TV z meczu Polska - Kazachstan jest do obejrzenia na kanałach Polsat i Polsat Sport. W internecie mecz Polska - Kazachstan będzie można zobaczyć na IPLA.TV. Początek spotkania Polska - Kazachstan już o godz. 20:45.

Memy po meczu Polska - Dania. Internet bezlitosny dla Reprezentacji Polski

Boniek: pomóżmy reprezentacji Polski!

- Jesteśmy faworytem tego starcia, ale pamiętajmy, że dziś nie ma już łatwych spotkań. Przekonywaliśmy się  o tym w każdym meczu tych eliminacji, zarówno z Kazachstanem,  Rumunią, Czarnogórą, Armenią, jak i Danią - mówi przed meczem z Kazachstanem prezes PZPN Zbigniew Boniek.

- Szanujemy naszego rywala. Wiemy, jak ciężko było nam w Astanie, gdzie w pierwszym meczu kwalifikacji do rosyjskiego mundialu zremisowaliśmy 2:2. Teraz chcielibyśmy się zrewanżować. Będziemy zdeterminowani, by wygrać. Jesteśmy świadomi naszej siły i umiejętności. Naszym celem jest awans do finałów mistrzostw świata 2018 i chcemy go zrealizować - zapewnia.

Z kolei selekcjoner Adam Nawałka zapewnia: Zapomnieliśmy już o meczu w Kopenhadze. Wszyscy piłkarze są w stu procentach gotowi do gry.