Czytasz: Położna ze Śląska wśród najlepszych w kraju

Położna ze Śląska wśród najlepszych w kraju

Oddana swojej pracy, troskliwa i kompetentna – taka jest położna ze szpitala w Knurowie, którą wyróżniono w ogólnopolskim plebiscycie „Położna na medal”.

Marzena Langner-Pawliczek, położna pracująca na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym Szpitala w Knurowie, zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim plebiscycie „Położna na medal 2017”. Zebrała 837 głosów i jednocześnie została wybrana najlepszą położną na Śląsku.

- Wiele negatywnych słów pada pod kątem pracowników służby zdrowia, tym bardziej cieszę się, że pacjentki dobrze mnie wspominają. W konkursie z terenu Śląska brało udział wiele położnych. Pracują one w większych szpitalach i w dużych miastach. Ja pracuję w Knurowie, a mieszkam w małej miejscowości Czerwionka - Leszczyny, dlatego to wyróżnienie daje mi wiele radości i motywacji do dalszej, jednak niełatwej pracy – mówi nam Marzena Langner-Pawliczek.

Rodzi się nowe życie, to cudowne

Pani Marzena wykazuje wiele empatii i zaangażowania w swoją pracę. Zapewnia pacjentkom poczucie bezpieczeństwa, wsparcie merytoryczne i emocjonalne. Swój zawód wykonuje z pasją. Swoją pracę lubi za to, że daje jej wiele satysfakcji.

- Ból i cierpienie towarzyszące temu wydarzeniu zawsze są wynagradzane. Rodzi się nowe życie, nowy człowiek. To jest coś cudownego. Pracując w tym zawodzie 29 lat, mimo różnych sytuacji nigdy nie myślałam o jego zmianie – tłumaczy położna.

Położne odgrywają ważną rolę

Prowadzona od 2014 roku kampania „Położna na medal” ma pokazywać, jak ważną rolę położne odgrywają dzisiaj w opiece okołoporodowej. W ramach projektu promowana jest wśród kobiet w ciąży możliwość korzystania z bezpłatnych porad - raz tygodniowo od 21. tygodnia ciąży i dwa razy od 32. tygodnia - przygotowujących do porodu.

Częścią kampanii „Położna na medal” jest ogólnopolski plebiscyt, w którym wybierane są trzy najlepsze położne w kraju, a także najlepsze położne w poszczególnych województwach.

Co trzeba zrobić, żeby być wśród najlepszych położnych w Polsce?

- Trzeba być po prostu sobą, kochać to, co się robi, mieć pokorę i dystans. Starać się traktować pacjentki indywidualnie, ponieważ każda z nich jest inna i ma inne oczekiwania – dodaje pani Marzena.

Czytaj więcej