Silesion.PL

serwis informacyjny

Polki z dwoma złotami i srebrem na Otwartych Mistrzostwach Europy IMMAF 2021

Na zdjeciu Sara Jozwiak Magdalena Czaban i Paulina Kontna

Na zdjeciu Sara Jozwiak Magdalena Czaban i Paulina Kontna

W ostatnim dniu Otwartych Mistrzostw Europy IMMAF 2021 trzy reprezentantki Polski wywalczyły dwa złote i jeden srebrny medal.

Fantastycznym wynikiem zakończył się mistrzostwa Europy dla polskich reprezentantek, które dziś toczyły swoje finałowe boje. Magdalena Czaban jako pierwsza weszła do klatki i na pełnym dystansie rozbiła reprezentantkę Finlandii. W drugim boju Paulina Kontna w pięknym stylu pokonała przed czasem zawodniczkę z Włoch. Sara Jóźwiak natomiast musiała w finale uznać wyższość fighterki z Bahrajnu i tym samym na jej piersi zawisł medal srebrny.

Oficjalne wyniki finałów:

  1. Waga kogucia 61.2 kg (135 lbs) – Paulina Kontna pokonała Ilarię Norcię (Włochy) przez TKO, 2:31, runda 3
  2. Waga piórkowa 65.8 kg (145 lbs) – Sabrina Laurentina De Sousa (Bahrajn) pokonała Sarę Jóźwiak jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 30-26)
  3. Waga atomowa 47.6 kg (105 lbs) – Magdalena Czaban pokonała Jennę Horto (Finlandia) jednogłośną decyzją sędziów (3 x 29-28)

Tegoroczna edycja Otwartych Mistrzostw Europy IMMAF odbywała się w dniach od 16 do 20 sierpnia. Wydarzenie zorganizowane zostało w rosyjskim Kazaniu.

Na zdjęciu: Sara Jóźwiak, Magdalena Czaban i Paulina Kontna
Na zdjęciu: Sara Jóźwiak, Magdalena Czaban i Paulina Kontna

Stowarzyszenie MMA Polska i reprezentacja powołana przez tę organizację wspierane są przez: Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, Lexus Warszawa Wola, Sunme, Studio 306, Kostka Transporte i Pitbull West Coast.

International MMA Federation (IMMAF) jest największą na świecie organizacją zajmującą się promocją amatorskiego MMA. Marka ta powstała w 2012 roku i dziś należą do niej organizacje zajmujące się amatorskim MMA z ponad 100 krajów na świecie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024