Czytasz: Policyjny pies pomógł uratować starszą kobietę

Policyjny pies pomógł uratować starszą kobietę

Wiał wiatr, padał deszcz i nadchodziła noc. Liczyła się każda sekunda.

O zaginięciu kobiety policjanci z ustrońskiego komisariatu zostali powiadomieni w czwartek, późnym popołudniem. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania. Wieczorem w Ustroniu panowały niekorzystne warunki pogodowe. 

Zaginiona miała na sobie jedynie sweter, spodnie dresowe i klapki basenowe. W akcję zaangażowani zostali mundurowi z całej cieszyńskiej jednostki. Stróże prawa sprawdzali szpitale, dworce oraz wszystkie inne miejsca, w których mogła przebywać zaginiona. Do poszukiwań włączono również psa tropiącego z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, zwierzę podjęło trop. Kasja, bo tak nazywa się policyjny pies st. sierż. Mateusza Kucznierza, poprowadziła mundurowych kamienistą ścieżką do lasu.

Po przejściu kilkuset metrów, stróże prawa odnaleźli 75-letnią mieszkankę Chorzowa. Kobieta była mocno wyziębiona i przemoczona. Policjanci przenieśli kobietę w bezpieczne, suche miejsce, by mogła się ogrzać. Kiedy na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, 75-latka trafiła pod opiekę lekarzy.