Czytasz: Policjant z Zabrza z Koroną Półmaratonów

Policjant z Zabrza z Koroną Półmaratonów

Aby uzyskać "królewski" tytuł, w ciągu roku musiał ukończyć aż 5 biegów na dystansie 21 km i 97,5 m.

Zabrzański policjant - kom. Oktawiusz Cieślik zdobył Koronę Półmaratonów Polskich.  Zabrzański biegacz wyznaczył sobie już kolejny sportowy cel. Jest nim maraton, do którego będzie się przygotowywał przez nadchodzące miesiące.

Komisarz Oktawiusz Cieślik jest zastępcą komendanta komisariatu II w Zabrzu, wytrwale dąży do realizacji swoich biegowych marzeń. Regularne treningi pozwalają mu nie tylko utrzymać sprawność fizyczną, ale również pozwalają na stawianie sobie coraz to nowych biegowych celów. W tym roku było to zdobycie Korony Polskich Półmaratonów. Aby mógł zdobyć ten tytuł, musiał w ciągu roku ukończyć 5 wybranych z listy półmaratonów. Komisarz Oktawiusz Cieślik rozpoczął zdobywanie korony w marcu 2017 roku podczas 12 PZU Półmaratonu Warszawskiego. Następnie ukończył 5 PKO Nocny Wrocław Półmaraton, XVIII Toyota Półmaraton Wałbrzych i 27 Półmaraton Philips w Pile, którego dystans ze względu na pomyłkę, był dłuższy o 225 metrów. Zdobywanie korony zakończył w ubiegłą niedzielę w Krakowie podczas 4 PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Jak sam podkreślił, wałbrzyski półmaraton był najtrudniejszym z dotychczas ukończonych biegów, gdyż przez wielu zaliczany jest do biegów górskich.

Po okresie regeneracji zabrzański biegacz wraca do regularnych treningów, gdyż wyznaczył sobie już kolejny sportowy cel. Jest nim maraton, do którego będzie się przygotowywał przez nadchodzące miesiące. Trzymamy kciuki i życzymy sportowych sukcesów.

Czytaj więcej