Czytasz: Policjant uratował poszkodowanych w wypadku

Policjant uratował poszkodowanych w wypadku

W samochodzie zakleszczone były dwie starsze osoby

Sierż szt. Wojciech Ksol z tarnogórskiej drogówki wracał od rodziny drogą wojewódzką nr 908. Tuż przed jadącym policjantem rozbiły się dwa pojazdy i wpadły do przydrożnego rowu. Policjant zatrzymał swój samochód i ruszył z pomocą. Jeden z pojazdów był wywrócony do góry kołami, a w środku niego znajdowały się dwie starsze osoby.

Mundurowy poprosił świadka wypadku, aby ten zadzwonił na pogotowie ratunkowe, jednocześnie przekazując mężczyźnie niezbędne informacje dotyczące miejsca, gdzie się znajdują. Policjant wraz z innymi osobami wyciągnął z samochodu 67-letniego kierowcę. W środku samochodu została jeszcze pasażerka, którą udało się wydostać dopiero w chwil, kiedy policjant i inny mężczyzna weszli do środka rozbitego samochodu i poluzowali elementy kokpitu.

Po umieszczeniu poszkodowanych w bezpiecznym miejscu policjant powiadomił dyżurnego tarnogórskiej komendy o zaistniałym zdarzeniu oraz za jego pośrednictwem skontaktował się z dyspozytorem pogotowia, na bieżąco informując go o stanie zdrowia poszkodowanych osób. Wypadek był na tyle poważny, że zdecydowano, aby wezwać Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Na miejsce wypadku przyjechała również karetka pogotowia i to ona zabrała ranne małżeństwo do szpitala.

Czytaj więcej