Czytasz: Policjant uratował internetowego samobójcę

Policjant uratował internetowego samobójcę

Powodem desperackiego kroku mężczyzny był hejt innych graczy.


Policjant z katowickiego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą podczas służby otrzymał informację, że jeden z uczestników gry internetowej zamierza popełnić samobójstwo. Profesjonalna reakcja kryminalnego, który błyskawicznie podjął odpowiednie działania pozwoliła na szybkie ustalenie tożsamości tej osoby. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Policjant z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach w trakcie dyżuru otrzymał telefoniczną informację o tym, że jeden z uczestników gry internetowej chce popełnić samobójstwo. Doświadczenie policjanta oraz współpraca z kolegami zwalczającymi cyberprzestępczość przyczyniły się do namierzenia desperata. Ze względu na upływający czas i zagrożenie życia, w działaniach brali jednocześnie udział mundurowi z Tych i Bielska-Białej. Finalnie policjanci dotarli do mężczyzny, który potwierdził, że wysyłał takie wiadomości. Powodem tak desperackiego kroku był hejt innych graczy skierowany pod jego adresem. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Lekarze zadecydowali o przewiezieniu trzydziestolatka do szpitala.

Jest to przykład na to, że nie tylko młodzież, a także dorośli narażeni są na ataki hejtu w internecie. Jeśli taka osoba nie potrafi sobie poradzić z tym sama i nie wie, do kogo zwrócić się o pomoc, nie trudno o tragedię. W tym przypadku pomoc przyszła na czas.

Należy pamiętać, że każdego może dopaść kryzys emocjonalny. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy specjalistów przyjmujących m.in. w każdej przychodni zdrowia psychicznego.

Czytaj więcej