Czytasz: Domowa plantacja konopi indyjskich? Ta była imponujących rozmiarów...

Domowa plantacja konopi indyjskich? Ta była imponujących rozmiarów...

Policjanci przejęli blisko 250 krzewów konopi.

Tarnogórscy stróże prawa zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Spora uprawa narkotycznych krzewów znajdowała się w pomieszczeniach mieszkalnych na terenie jednej z posesji w powiecie tarnogórskim. W ich ręce wpadła także gotowa do sprzedaży marihuana, amfetamina oraz kokaina. Sprawcy zostali tymczasowo aresztowani.

Stróże prawa uzyskali informację, że na terenie prywatnej posesji w powiecie tarnogórskim może znajdować się plantacja konopi indyjskich. Po dotarciu do tego miejsca, w wynajmowanym przez 25-letniego mieszkańca województwa śląskiego domu, stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli blisko 250 krzewów rośliny. Mężczyzna został zatrzymany. W ręce policjantów wpadł także drugi plantator, 31-letni mieszkaniec Śląska. Podczas przeszukania, mundurowi przechwycili również blisko kilogram amfetaminy, kokainy, gotowej do sprzedaży marihuany oraz 18 tys. złotych gotówki, którą przeznaczono na poczet przyszłych kar i grzywien.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzut posiadania oraz uprawy narkotyków, za który grozi im do 10 lat więzienia. Tarnogórski sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzn tymczasowy areszt.

Czytaj więcej