Silesion.PL

serwis informacyjny

Policjanci zatrzymali paserów w skradzionym BMW

fot. Sląska Policja

Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej wspólnie z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o paserstwo i używanie podrobionej tablicy rejestracyjnej w skradzionym BMW M3. Młodszy z zatrzymanych był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary prawie 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową katowickiej komendy nad sprawą paserów, którzy wprowadzali w obrót skradzione samochody, pracowali od kilku tygodni. Wczoraj, na terenie Zabrza, wspólnie z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Katowic zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 52 i 40 lat, którzy do wynajętego garażu przyjechali skradzionym BMW M3. Samochód o wartości ponad 270 tys. zł został skradziony w Częstochowie na początku grudnia 2023 roku.

W trakcie policyjnych oględzin wezwany na miejsce ekspert z zakresu badań mechanoskopijnych wskazał, że odzyskane przez policjantów BMW posiada przerobione znaki identyfikacyjne, a także podrobione tablice rejestracyjne. Ponadto policjanci znaleźli przedmioty oraz urządzenia elektroniczne wykorzystywane do kradzieży pojazdów. Zabezpieczono kluczyki do samochodów różnych marek, odpalarki samochodowe ze złączami diagnostycznymi oraz zagłuszarki sygnałów GPS i GSM, a także przedmiot przypominający broń. Ujawniono również podrobione ukraińskie i polskie dokumenty tożsamości, ze zdjęciami zatrzymanego 40-latka, a także podrobiony niemiecki dowód rejestracyjny.

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. 40-latkowi, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary 14 lat i 9 miesięcy pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, przedstawiono zarzuty paserstwa, używania podrobionej tablicy rejestracyjnej, złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i przygotowania do użycia podrobionych dokumentów. Podejrzany został już doprowadzony do zakładu penitencjarnego. Natomiast 52-latek, któremu przedstawiono zarzut paserstwa i używania podrobionej tablicy rejestracyjnej, na czas trwającego postępowania został objęty policyjnym dozorem. Dwa razy w tygodniu musi się zgłaszać w komisariacie Policji.

Podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia, która może zostać zwiększona o połowę, gdyż działali w warunkach recydywy.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024