Silesion.PL

serwis informacyjny

Policjanci zabezpieczali koncerty zespołu Rammstein

Policjanci zabezpieczali koncerty zespołu Rammstein

fot. Śląska Policja

W minioną niedzielę i poniedziałek, chorzowscy policjanci, wspierani przez mundurowych z Katowic oraz innych śląskich jednostek, pilnowali bezpieczeństwa podczas koncertów zespołu Rammstein. „Kocioł Czarownic” każdego dnia odwiedziło prawie 70 tysięcy osób, o których bezpieczeństwo dbało prawie 350 policjantów. Obie imprezy przebiegły spokojnie, a w trakcie ich trwania nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń kryminalnych.

Policjanci mieli ważne zadanie zapewnienia płynności ruchu drogowego i dbania o bezpieczeństwo zarówno uczestników koncertów, jak i mieszkańców Chorzowa oraz Katowic. Funkcjonariusze ruchu drogowego wskazywali drogi dojazdu do stadionu, udzielali pomocy w dotarciu na parking oraz regulowali ruch w razie potrzeby. Policjanci prewencji i kryminalni odpowiedzialni byli za zapewnienie bezpieczeństwa w rejonie stadionu, parku oraz okolicznych ulic.

Całym przedsięwzięciem kierował specjalnie powołany sztab, którego siedziba znajdowała się na stadionie. Sztab otrzymywał informacje z podległych odcinków, co pozwalało na bieżące reagowanie i dysponowanie policjantów do odpowiednich zadań. Dowodził nim I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie, podinspektor Grzegorz Kasprzyk.

Oba koncerty zespołu Rammstein zakończyły się bez zakłóceń. Nie odnotowano żadnych poważniejszych wydarzeń kryminalnych ani ekscesów chuligańskich. Policjanci musieli interweniować jedynie trzy razy związane z nadmiernym spożyciem alkoholu przez niektórych uczestników imprezy, którzy zostali umieszczeni w izbie wytrzeźwień. Dzięki skutecznej akcji policji, publiczność mogła cieszyć się koncertami w bezpiecznej atmosferze.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze