Czytasz: Policjanci w roli Mikołajów. Kto dostał rózgę?

Policjanci w roli Mikołajów. Kto dostał rózgę?

Rózgi zamiast mandatów. Tak było wczoraj w Żorach.

Powszechnie wiadomo, że z początkiem grudnia Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci. W Żorach jednak udziela także reprymendy "nieprzepisowym" kierowcom. Wczoraj, w przededniu swoich imienin, apelował do nich o ostrożną jazdę, a tym którzy "wpadli" na policyjny radar darował mandat, wręczając w zamian okazjonalną rózgę.

Kierowcy, którzy wczoraj na żorskich drogach popełnili drobne wykroczenia mieli nie lada okazję, aby wykupić się z winy w zamian za specjalne zadanie. Policjantom podczas kontroli drogowych towarzyszyło dwóch uczniów klasy policyjnej, którzy w strojach Świętego Mikołaja apelowali do użytkowników dróg o bezpieczną jazdę.

Pomocnicy stróżów prawa dla kierowców przygotowali dwie alternatywy – odpowiedź na pytanie, bądź odśpiewanie kolędy, a każdy kto trafił na nietypową kontrolę policyjną korzystał z ich propozycji. Kierowcy ku przestrodze otrzymali również specjalne rózgi z przesłaniem, a także świąteczne, bożonarodzeniowe życzenia.

Akcja żorskiej drogówki została ciepło przyjęta przez kontrolowanych kierowców. Przeprowadzona została w wigilię imienin Świętego Mikołaja po to, aby każdy z kierowców naruszających przepisy mógł się zrehabilitować i zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze.

Czytaj więcej