Czytasz: Policjanci z Gliwic pobili nastolatka? Ruszył proces

Policjanci z Gliwic pobili nastolatka? Ruszył proces

Żaden z funkcjonariuszy nie przyznał się do winy.

Przed Sądem Rejonowym w Gliwicach rozpoczął się proces przeciwko 3 funkcjonariuszom policji - Mateuszowi C., Tomaszowi O. i Piotrowi S. Wszyscy są funkcjonariuszami Komisariatu III Policji w Gliwicach.

- Oskarżonym zarzucono, że w dniu 7 lutego 2016 roku w Gliwicach, działając wspólnie i w porozumieniu, przekroczyli swoje uprawnienia jako funkcjonariusze Komisariatu III Policji w Gliwicach w ten sposób, że po uprzednim poleceniu małoletniemu Aleksandrowi P. zajęcia miejsca w radiowozie, pomimo jego wylegitymowania i potwierdzenia tożsamości, nadal przewozili pokrzywdzonego w pojeździe, nadto  podczas jazdy i po opuszczeniu pojazdu pobili pokrzywdzonego poprzez uderzanie go rękami i kopanie po ciele, czym naruszyli jego nietykalność cielesną - informuje Joanna Smorczewska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.  

Żaden z funkcjonariuszy nie przyznał się do zarzucanego czynu. Jak informuje prokuratura, materiał dowodowy oparty jest na zeznaniach pokrzywdzonego i świadków, opiniach biegłych, zapisach monitoringu, wynikach przeprowadzonych oględzin. 

Podejrzanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.