Czytasz: Gliwice: Młoda para chciała popełnić samobójstwo

Gliwice: Młoda para chciała popełnić samobójstwo

Policjanci z Gliwic najpierw otrzymali niepokojące zgłoszenie o młodej kobiecie, kilka chwil później także o jej chłopaku.

Gliwiccy policjanci w sobotni wieczór najpierw otrzymali informację o kobiecie, która planowała odebrać sobie życie. Niedługo później do dyżurnych dotarła kolejna wiadomość o planowanym samobójstwie  - tym razem był to partner gliwiczanki.

Patrole cywilne i umundurowane przeszukiwały wiadukt przy ul. Zabrskiej i torowisko wokół ul. Kostki. Tam też natknęli się na kobietą, a w oddali widoczny był zbliżający się pociąg. Kobieta na widok funkcjonariuszy zaczęła uciekać. Została uratowana niemal w ostatniej chwili. 

Niedługo później policjanci otrzymali zgłoszenie o samobójcy w tej samej okolicy. Mężczyzna, który planował samobójstwo był… chłopakiem gliwiczanki. 23-letni mężczyzna znajdował się kilkaset metrów od miejsca poprzedniej interwencji. Funkcjonariusze byli zmuszeni do użycia siły, by unieruchomić chłopaka. Podobnie jak i jego partnerka został przewieziony do szpitala.