Czytasz: Policja zatrzymała rapera, który pochwalał zabójstwo prezydenta Gdańska

Policja zatrzymała rapera, który pochwalał zabójstwo prezydenta Gdańska

34-letni Kamil N. ps. "Deder" w rękach policji po swoim wpisie na Facebooku.

Jeszcze kilka godzin temu można było przeczytać, że Kamil N. współczuje mordercy Pawła Adamowicza utraty wolności. Wpis został usunięty, ale śledczym nie przeszkodziło to, by dotrzeć do jego autora. 

Do Komendy Wojewódzkiej w Katowicach wpłynęła informacja o bulwersującym wpisie na Facebooku, który zamieścił raper z Knurowa. Informacją zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością. Ustalili oni, że wpis oraz konto zostały już usunięte przez jego autora.

Mimo to szybko ustalono, że autorem był 34-letni mieszkaniec Knurowa. Dzisiaj 34-latek został zatrzymany przez operacyjnych w swoim mieszkaniu w Kurowie. Kryminalni przeszukali jego miejsce zamieszkania i zabezpieczyli sprzęt teleinformatyczny - komputer i telefon, z których podejrzewany mógł dokonać wpisu na portalu społecznościowym. Mężczyzna został doprowadzony do komendy policji w Gliwicach. O zatrzymaniu policjanci powiadomili już prokuratora, któremu przekażą zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy.

- Apelujemy do wszystkich o rozsądne i odpowiedzialne korzystanie z portali i komunikatorów internetowych. Pamiętajmy, że w sieci nigdy nie jesteśmy do końca anonimowi, a nasze bezprawne zachowanie pozostawia ślad i może pociągnąć za sobą reakcję organów ścigania oraz odpowiedzialność karną - ostrzega policja.