Czytasz: Gwałciciel poszukiwany. Zobacz portret pamięciowy

Gwałciciel poszukiwany. Zobacz portret pamięciowy

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego prowadzą postępowanie w sprawie mężczyzny, który w 19 marca zmusił młodą kobietę do kontaktu płciowego.

Policjanci poszukują mężczyzny, który w marcu miał napaść na młodą kobietę. Do zdarzenia doszło 19 marca br. ok. godz. 21.00 w Parku Miejskim w Pyskowicach, u zbiegu ulic Powstańców Śląskich i DW 94.

 


Rysopis sprawcy:

- wiek ok. 30 lat,
- wzrost ok. 180 cm,
- bardzo dobrze zbudowany,
- wysportowany, o pełnej, okrągłej twarzy bez zarostu,
- oczy jasne, brwi jasne,
- bardzo krótkie jasne włosy;
- ubrany był w granatową pikowaną kurtkę zapinaną na zamek oraz ciemne dresowe spodnie,
- na jego twarzy mogły być widoczne zadrapania.


Z dotychczasowych ustaleń wynika, że sprawca jest najprawdopodobniej mieszkańcem Pyskowic. Miał być widywany w rejonie osiedla Wojska Polskiego, w okolicach pawilonu handlowego oraz przychodni przy ul. Szopena.

Sprawcy wcześniej (przed zdarzeniem) w parku towarzyszył jeszcze jeden mężczyzna: miał ok. 30 lat, ok. 185 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała, ciemne włosy (dość długie, zaczesane po przodu), ubrany był w granatową kurtkę z białym znaczkiem „Adidas” z przodu, pod kurtką w jasną bluzę z kapturem (wyjętym na kurtkę), prócz tego miał ciemnoniebieskie dżinsy. Jak określiła pokrzywdzona, mężczyzna ten był zaniedbany.

Osoby, które rozpoznają podejrzanego lub przypuszczają, kogo przedstawia portret pamięciowy, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KMP Gliwice przy ul. Powstańców Warszawy 12. Informacje można przekazywać osobiście, telefonicznie lub mailowo. Telefon całodobowy: 32 33 69 255, e mail: kryminalny@gliwice.ka.policja.gov.pl 


Wszystkim informującym policja gwarantujemy anonimowość.

Źródło: gliwice.slaska.policja.gov.pl

Czytaj więcej