Czytasz: Policja ujawniła szczegóły zatrzymania Dariusza N. nożownika [WIDEO]

Policja ujawniła szczegóły zatrzymania Dariusza N. nożownika [WIDEO]

Ładował puszki z... narkotykami, nie stawiał oporu.

Ścigany przez kilkanaście miesięcy za zabójstwo 19-letniego Dominika z Katowic Dariusz N. został zatrzymany w małym katalońskim mieście Perafort, w trakcie załadunku puszek, w których ukryte były narkotyki - ujawniła policja. Nie stawiał oporu, był zaskoczony zatrzymaniem.

Dariusz N. całkowicie zmienił wygląd i miał "lewe" dokumenty, szybko go jednak zidentyfikowano dzięki charakterystycznemu tatuażowi na ramieniu, związanemu z jednym ze śląskich klubów piłkarskich.

W sierpniu 2016 r., podczas bójki w pobliżu dworca PKP w Katowicach 36-letni N. śmiertelnie ugodził nożem Dominika, b. piłkarza GKS-u Katowice. Przez kilkanaście miesięcy ukrywał się, m.in. w Niemczech, Czechach i Irlandii. Informację o zatrzymaniu podejrzanego podała w środę katowicka prokuratura; w czwartek policjanci poinformowali o szczegółach zatrzymania.

Nożownik został zatrzymany w momencie załadunku dużej przesyłki puszek z sosem pomidorowym, w których ukryte były narkotyki. Jak przekazał rzecznik Komendy Głównej Policji mł. insp. Mariusz Ciarka, miejsce pobytu N., od grudnia 2016 roku Europejskim Nakazem Aresztowania, ustalili policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Do zatrzymania doszło dzięki monitorowaniu ruchów poszukiwanego i ścisłej współpracy Komendy Głównej Policji z katalońskimi funkcjonariuszami za pośrednictwem ENFAST, czyli sieci współpracy grup poszukiwań celowych w krajach UE. 

Poddał się operacji plastycznej

Policja posiad dokumentację medyczną, która potwierdza, że mężczyzna przeszedł operację plastyczną. Podejrzany w najbliższym czasie, zgodnie z Europejskim Nakazem Aresztowania, zostanie przetransportowany do Polski, a następnie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Czytaj więcej