Silesion.PL

serwis informacyjny

Półfinały PHL. Unia Oświęcim znowu pokonała tyski GKS

Polfinaly PHL. Unia Oswiecim znowu pokonala GKS Tychy

W niedzielę, 12 marca Tauron Re-Plast Unia Oświęcim i GKS Tychy rozegrały drugi mecz półfinałowy Polskiej Hokej Ligi. Miejscowi znowu wygrali, ale tym razem tyszanie postawili trudniejsze warunki. Unia wygrała 4:2 i prowadzi w serii do czterech zwycięstw 2-0. W poniedziałek o godz. 18:30 GKS Katowice podejmie Comarch Cracovię. W tej rywalizacji jest remis 1-1.

Niedzielna potyczka była bardzo widowiskowa. Po pierwszej tercji było 1:1. W drugiej Dariusz Wanat strzelił gola dającego prowadzenie dla miejscowych. Tyszanie wyrównali po celnym strzale z bliska Christiana Mroczkowskiego. Drużyna Nika Zupancicia ponownie wyszła na prowadzenie w 52. minucie, kiedy Teddy Da Costa zaskoczył bramkarza GKS Tomasa Fucika, a w ostatnich sekundach sytuację sam na sam wykorzystał kapitan Krystian Dziubiński. Kolejne spotkanie w tej parze odbędzie się w środę.

W poniedziałek i wtorek kibiców czekają dwa spotkania w parze GKS Katowice – Comarch Cracovia, w której w serii do czterech zwycięstw jest 1-1. Mecze półfinałowe są transmitowane na platformie polskihokej.tv.