Silesion.PL

serwis informacyjny

Polacy zamawiają najwięcej makaronu

Polacy zamawiaja najwiecej makaronu

Polacy zamawiaja najwiecej makaronu

25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu

Makaron to niezmiennie jedno z najbardziej popularnych dań, które podbija podniebienia smakoszy z całego świata. 25 października pasta, uwielbiana w różnych odsłonach, obchodzi swoje święto. To okazja do celebracji dnia przez społeczność Glovo. Spośród wszystkich użytkowników aplikacji najwięcej makaronów zamówił Polak. Bolognese, a może Carbonara – który smak jest najchętniej wybierany w naszym kraju?

Makaron, który pokochał cały świat, 25 października obchodzi swoje święto. Potrawa zdobyła uznanie wśród miłośników jedzenia za wyjątkowy smak, wiele możliwości podania i łatwość przygotowania – tak, to danie, z którym w kuchni poradzi sobie każdy!

Z Bliskiego Wschodu do Europy

W błędzie są jednak Ci, którzy korzeni makaronu upatrują w słonecznej Italii. Jak się okazuje z badań archeologicznych, historia popularnego dania sięga cztery tysiące lat wstecz i przenosi nas do odległych Chin. Makaron na Dalekim Wschodzie do dziś przygotowywany jest przede wszystkim z mąki ryżowej. W innej odsłonie, danie wyrabiane z pszenicy durum, spopularyzowali na całym świecie Włosi i to właśnie im przypisuje się pierwszeństwo w zbieraniu laur za wyjątkowy smak pasty. Mieszkańcy Italii zaproponowali wiele opcji jej przygotowania, opierając przepisy na dodatkach, m.in. sosach. Różnorodne połączenia podbiły kubki smakowe mieszkańców całego świata, którzy chętnie odtwarzają pastę w swoich domach. Danie to nie wymaga specjalistycznej wiedzy, czy dostępu do urozmaiconych produktów. Obecnie jednak, duża liczba codziennych obowiązków powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na zamówienie makaronu online.

Polacy prawie jak Włosi!

Glovo globalnie zrealizowało w ciągu ostatnich 12 miesięcy 7 mln dostaw makaronu, z czego w Polsce liczba ta wyniosła ponad 900 tys. Co ciekawe, spośród wszystkich użytkowników platformy delivery, Polacy uwielbiają makaron prawie tak jak Włosi, plasując się na czwartej pozycji pod względem konsumpcji (12,8% wszystkich zamówień w Glovo). Podium należy kolejno do mieszkańców Hiszpanii (24%), Rumunii (18,5%) i Włoch (16%). 

Pasta jedzona jest w wielu wariantach smakowych. Najbardziej popularne na świecie pozostają: długie i cienkie Spaghetti, rurki Macaroni, zapiekana Lasagne, pierożki Ravioli i wstążki Tagiatelle. Polacy najchętniej korzystają z przepisów na makaron Bolognese, z kurczakiem, Carbonara i wege. Polak okazał się także użytkownikiem Glovo, który w ciągu 12 miesięcy zamówił największą liczbę makaronów – 1 157!

Użytkownicy Glovo, jednej z największych na świecie platform delivery, mogą za pomocą aplikacji zamówić, poza jedzeniem: produkty spożywcze, akcesoria domowe, kosmetyki, kwiaty, słodycze, artykuły papiernicze i wiele innych. Platforma jest już dostępna w ponad 170 miastach w Polsce.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024