Czytasz: Polacy na podium konkursu drużynowego w Planicy

Polacy na podium konkursu drużynowego w Planicy

Ostatni konkurs drużynowy mijającego sezonu, dostarczył wielu sportowych emocji.

Puchar Świata w Planicy: Polacy trzeci!

Biało-czerwoni znów udowodnili, że są w bardzo dobrej formie, zajmując trzecią pozycję na słoweńskiej Letalnicy. Najlepsi Norwegowie, Niemcy na drugim miejscu.


Za nami ostatni konkurs drużynowy w tym sezonie. Na skoczni do lotów narciarskich w Planicy, swoją wyśmienitą dyspozycję pokazali Norwegowie, którzy wygrali z przewagą 49 punktów nad drugimi Niemcami. Podium uzupełniła nasza drużyna, w składzie Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot oraz Kamil Stoch.

Po pierwszej serii, reprezentanci Polski zajmowali czwarte miejsce, tracąc 20,8 punktów do podium i 34,6 punktów do będących na pierwszym miejscu Niemców. Najlepiej z biało-czerwonych spisał się Kamil Stoch i Maciej Kot. Stoch w swojej pierwszej próbie uzyskał 227,5 metra i został wysoko oceniony przez sędziów. Najdalej z Polaków wylądował Kot, który osiągnął odległość 240 metrów. Piotr Żyła skoczył 220 metrów, a Dawid Kubacki 201 metrów.

Finał był festiwalem dalekich lotów w wykonaniu najlepszych skoczków świata. W drugiej serii dwukrotnie poprawiono rekord skoczni. Najpierw Stefan Kraft osiągnął 251 metrów, a chwilę potem Kamil Stoch skoczył 251,5 metra.

W pierwszej grupie wśród naszych reprezentantów skakał Piotr Żyła. Skoczek z Wisły poprawił się względem pierwszej serii i osiągnął 233,5 metra. Dawid Kubacki skoczył 209 metrów, a Maciej Kot wylądował na 241 metrze.

Co ciekawe, reprezentacja Polski jako jedyna w tym sezonie, ani razu nie zeszła z podium konkursów drużynowych.

Klasyfikacja Pucharu Narodów

Po dzisiejszym konkursie, zwiększyła się też przewaga biało-czerwonych w Pucharze Narodów. W tej chwili mamy 276 punktów przewagi nad Austriakami oraz 369 nad trzecią reprezentacją Niemiec.

Już jutro ostatni konkurs Pucharu Świata w tym sezonie. Początek pierwszej serii konkursowej zaplanowano na godzinę 10:00.

Czytaj więcej