Silesion.PL

serwis informacyjny

Polacy ampfutboliści wśród 16 najlepszych drużyn świata!

Polacy ampfutbolisci wsrod 16 najlepszych druzyn swiata

Polacy ampfutbolisci wsrod 16 najlepszych druzyn swiata

Na zakończenie fazy grupowej Mistrzostw Świata, po zaciętym boju Biało-Czerwoni pokonali Hiszpanów – aktualnych wicemistrzów Europy – 3:0 i awansowali do dalszej rundy tegorocznego mundialu.

Pojedynek z Hiszpanią był okazją do rewanżu za pólfinał EURO ‘21 w którym lepsi okazali się zawodnicy z półwyspu Iberyjskiego, eliminując tym samym nas z walki o złoto. Tym razem na boisku w Rivie dominowaliśmy my, pewnie pokonując zespół z południa Europy. Dwa trafienia na swoim koncie zanotował Kamil Rosiek, a oprócz niego do siatki trafił także Bartosz Łastowski.

Można powiedzieć ”maszyna ruszyła”. W końcu! Zagraliśmy swoją grę w 100%, zdominowaliśmy rywala, narzuciliśmy tempo i nie przestraszyliśmy się – mówi Mariusz Adamczyk. – Ostatnimi laty nasze mecze z Hiszpanami były bardzo agresywne, bardzo nieczyste i brzydkie. Dwa mecze na Mistrzostwach Świata bez zwycięstwa, na Mistrzostwach Europy bez zwycięstwa i nareszcie przyszedł czas, że na Mistrzostwach Świata skarciliśmy Hiszpanów, pokazaliśmy kto jest lepszy i kto gra dalej – dodaje.

W kolejnej rundzie czeka nas spotkanie z Brazylią. W historii Reprezentacji Polski w Amp Futbolu będzie to pierwszy taki pojedynek. – Od momentu zakończenia meczu minęła już chwila, więc ta pierwsza radość już opadła i myślę, że powoli nasze głowy są skierowane już w kierunku Brazylii czyli naszego kolejnego przeciwnika, z którym będziemy walczyć o awans w dalszej części turnieju – podkreśla Przemysław Świercz.

Brazylijczycy w grupie D zajęli, podobnie jak my, drugie miejsce gromadząc na swoim koncie 6 punktów i ulegając jedynie Iranowi.

Mecze 1/8 finałów odbędą się w tureckiej Rivie 5 października. – W środę, godzina 15:00 czasu polskiego, TVP Sport. Gramy z Brazylią i wierzę, że będziecie z nami, bo razem możemy więcej! – zaprasza nasz Kapitan, Przemysław Świercz.

Mecze Polaków w fazie grupowej MŚ 2022:

  • Polska – Uzbekistan 1:3 (gol dla Polski Bartosz Łastowski)
  • Polska – Tanzania 3:0 (gole dla Polski Bartosz Łastowski i Krystian Kapłon)
  • Polska – Hiszpania 3:0 (gole dla Polski Kamil Łosiek, Bartosz Łastowski)

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024