Czytasz: Pokłócili się i pobili mężczyznę na śmierć

Pokłócili się i pobili mężczyznę na śmierć

Policjanci z Radlina zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w wieczór sylwestrowy. O libacji alkoholowej, w trakcie której nietrzeźwy mężczyzna miał się przewrócić i uderzyć głową w szafę powiadomił jeden z uczestników niedzielnej imprezy. Mundurowi po otrzymaniu zgłoszenia pojechali do mieszkania na ulicy Mariackiej w Radlinie, gdzie lekarz stwierdził zgon 58-latka.

Wstępne informacje wskazywały na nieszczęśliwy wypadek, jednak w trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że w mieszkaniu najprawdopodobniej doszło do pobicia.

W związku ze zdarzeniem stróże prawa zatrzymali cztery osoby w tym dwie kobiety w wieku 42 i 53 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 43 lat. Na miejsce skierowano technika kryminalistyki oraz pracowników dochodzeniowo-śledczych. Ustalili oni, że zdarzenie miało charakter umyślny, a zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu pobicia ze skutkiem śmiertelnym dwóm zatrzymanym przez policjantów mężczyznom. Jak się okazało, przyczyną tak brutalnego zachowania sprawców był wcześniejszy konflikt na tle mieszkaniowym. Lokatorzy pchnęli mężczyznę na szafę, a następnie bili go pięściami po głowie i całym ciele. Na skutek obrażeń 58-latek zmarł.

Prokurator zarządził sekcję zwłok mężczyzny. Na wniosek policji i prokuratury obaj napastnicy zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 10 lat więzienia.

Czytaj więcej