Czytasz: Race na cmentarzu. Pożegnali skatowanego kibica

Race na cmentarzu. Pożegnali skatowanego kibica

Ostatnie pożegnanie Dariusza Pastora w Przyszowicach. "Oprawcy wciąż wolno chodzą po Rudzie Śląskiej".

Aktualizacja:

13.55

Za chwilę rozpocznie się pogrzeb śmiertelnie skatowanego Dariusza Pastora. Zostanie pochowany w Przyszowicach.

Wcześniej pisaliśmy:

W czwartek pogrzeb skatowanego kibica Górniaka Zabrze, 26-letniego Dariusza Pastora, a w sprawie jego pobicia wciąż niewiele wiadomo.

Nikogo nie zatrzymano i nikt nie usłyszał zarzutów

W poniedziałek Maciej Szlęk, prokurator rejonowy w Rudzie Śląskiej poinformował, że w sprawie nikogo jeszcze nie zatrzymano i nikt nie usłyszał zarzutów. Nie wiadomo nawet czy śledczy ustalili dane osób odpowiedzialnych za jego śmierć. Do tej pory nie zostały też opublikowane nagrania z monitoringu, który zarejestrował całą ustawkę.

PSEUDOKIBICE Z RUDY ŚLĄSKIEJ SKATOWALI 26-LATKA


Przypomnijmy: Lider Torcidy Zabrze pobity został 24 października około godz. 22, w rudzkiej dzielnicy Orzegów. Przypuszcza się, że skatowało go 10 sprawców, cześć z nich miała zamaskowane twarze. Oprawcy posługiwali się pałkami i kijami bejsbolowymi, nie przestawali bić i kopać Dariusza Pastora nawet po tym, jak upadł na ziemię. O całym zajściu policję powiadomili przypadkowi świadkowie. Policjanci znaleźli go nieprzytomnego.

Napastnicy czekali na swoją ofiarę

Arkadiusz Ciozak, rzecznik rudzkiej policji mówi, że napastnicy wiedzieli, kogo chcą zaatakować i czekali na swoją ofiarę. Dariusz Pastor trafił do szpitala w Blachowni, gdzie przebywał na odziale intensywnej terapii. Przez tydzień lekarze walczyli o jego życie. Policja nie zdążyła go przesłuchać, bo nie odzyskał już świadomości. 30 października mężczyzna zmarł.

ZMARŁ 26-LATEK SKATOWANY PRZEZ GRUPĘ MĘŻCZYZN

To były przypadkowe pobicia 

Podczas ustawki pobite zostały jeszcze trzy inne osoby, które na szczęście nie wymagały hospitalizacji. Ciozak podkreśla jednak, że to Dariusz Pastor był głównym celem napastników, a pozostali zostali pobici przypadkowo. Rzecznik poinformował dziś, że tydzień temu sprawę przejęła Komenda Wojewódzka Śląskiej Policji, natomiast jej rzecznik Aleksandra Nowara odsyła nas do prokuratury. W sekretariacie Prokuratury Rejowej w Rudzie Śląskiej słyszymy jednak, że "prokurator prowadzi czynności procesowe i nie może rozmawiać".

Pogrzeb Dariusza Pastora

W CZWARTEK POGRZEB TRAGICZNIE ZMARŁEGO KIBICA

Pogrzeb Dariusz Pastora pochodzącego z powiatu gliwickiego odbędzie się w czwartek o godz. 13 w Parafii św. Jana Nepomucena w Przyszowicach. Wcześniej kibice Górnika swojego lidera żegnali 4 listopada na meczu z Lechem Poznań. Na trybunie zawisł baner z jego imieniem i nazwiskiem i dopiskiem ś.p. Przez 26 minut, bo tyle miał lat Pastor, kibice na jego cześć nie kibicowali.


Na osobach, które skatowały Dariusz Pastora ciążyć zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym, ale jak czytamy na forach internetowych:

- Oprawcy wciąż wolno chodzą po Rudzie Śląskiej.


Pobicie Dariusza Pastora, miało być wynikiem porachunków grup pseudokibiców Górnika Zabrze i Ruchu Chorzów.

fot. Facebook/Torcida

Czytaj więcej