Czytasz: Czy lato wróci? Zobacz prognozę na wrzesień

Czy lato wróci? Zobacz prognozę na wrzesień

Pogoda płata figle. W ostatnich dniach zmusiła nas do wyciągnięcia z szaf grubych swetrów oraz płaszczy. Czy piękne słońce oraz wakacyjna aura do nas wrócą?

Jak informuje IMGW, Skandynawia oraz Europa Zachodnia i Południowa znajdują się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże. Polska jest pod wpływem pogłębiającego się niżu z ośrodkiem nad południową Skandynawią, z zachodu do centrum kraju przemieszcza się układ frontów atmosferycznych. Z zachodu napływa dość ciepłe powietrze polarne, morskie, jedynie nad krańce północno-wschodnie, zaznacza się napływ powietrza chłodniejszego i bardziej suchego, kontynentalnego.

PROGNOZA POGODY - 7 WRZEŚNIA

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, rano miejscami rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu. Prognozowana suma opadów na północy kraju do 15 mm. Temperatura maksymalna przeważnie od 16 do 20 st., nieco chłodniej na północnym wschodzie i w dolinach sudeckich, około 14 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

PROGNOZA POGODY NA NAJBLIŻSZY TYDZIEŃ

Według informacji uzyskanych od Anny Woźniak, dyżurnego synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, istnieją bardzo nikłe szanse na to, że lato do nas wróci.

>>  CZYTAJ: JAKA BĘDZIE JESIEŃ? AMERYKANIE PROGNOZUJĄ <<

źródło: pogodynka.pl

W piątek prognozuje się polepszenie pogody. Powinno przestać padać, jednak nie liczmy na to, że zachmurzenie tego dnia ustąpi. Temperatura będzie oscylować w granicach 20 stopni Celsjusza. W sobotę na chwilę wyjdzie słońce, termometry pokażą około 26 kresek. Od niedzieli nastąpi niestety pogorszenie pogody. Prognozuje się intensywne opady deszczu. We wtorek temperatura spadnie do 15-16 stopni. W środę pojawi się niewielka poprawa, jednak w czwartek znowu się ochłodzi.

Czytaj więcej