Czytasz: Sprawdź pogodę na Sylwestra i Nowy Rok

Sprawdź pogodę na Sylwestra i Nowy Rok

Mamy dobre wiadomości dla tych, którzy bawić się będą na świeżym powietrzu. Pogoda będzie im sprzyjać.

Sylwestrowa noc w całym województwie śląskim nie będzie bardzo zimna, a w dzień przez cały weekend towarzyszyć będzie nam słońce. Sprawdźcie szczegóły pogodowe na najbliższy weekend.

Pogoda w sylwestra - 31 grudnia 2016: Ostatni dzień i noc starego roku

Bezchmurnie będzie zarówno w stolicy województwa, jak i w Beskidach. W Katowicach temperatura w sobotę sięgnie maksymalnie 3 stopni Celsjusza, w sylwestrową noc spadnie zaś do minus dwóch stopni.

Tym, którzy bawić się będą przy scenach plenerowych, zimno być nie powinno. Nie dość, że rozgrzeje ich pewnie panująca wokół atmosfera, to jeszcze temperatura odczuwalna będzie o jeden stopień wyższa niż ta, którą pokażą termometry.

Zimniej będzie w Beskidach. Na noc żegnającą stary i witającą Nowy Rok synoptycy zapowiadają tu – 5 st. C. W zabawie nie powinien przeszkodzić za to wiatr, jego prędkość analitycy obliczyli na zaledwie 9 km/h (w porywach do 20 km/h).

 

pogoda w nowy rok - 1 stycznia 2017: Czym przywita nas Nowy Rok?

Jak zapowiada się pierwszy dzień Nowego Roku? - Całkiem słonecznie – twierdzą synoptycy.

W Katowicach w dzień słupki rtęci pokażą 2 stopnie Celsjusza, w nocy zaś – 2 stopnie (przy czym temperatura odczuwalna wyniesie – 3 st. C). Co ciekawe, 1 stycznia 2017 roku cieplej będzie w Bielsku-Białej. Słupek rtęci w dzień skoczy tu do 3 stopni Celsjusza. Spadnie za to w nocy, do prognozowanych minus pięciu stopni.

Czytaj więcej