Czytasz: Przedwiośnie w Śląskiem. Co przyniesie tydzień?

Przedwiośnie w Śląskiem. Co przyniesie tydzień?

Nie zawsze słonecznie, ale już ciepło. Tak zapowiada się cały tydzień w województwie śląskim. Szukać można już pierwszych oznak wiosny.

- Po resztkach śniegu już wkrótce nie zostanie nawet śladu - zapowiadają meteorolodzy. Przez cały tydzień słupki rtęci będą powyżej zera. I to sporo, bo w środę temperatura podskoczy do 10 stopni Celsjusza. Powoli nadchodzi wiosna!

Dzień dłuższy i cieplejszy

W poniedziałek - w najcieplejszym momencie dnia - temperatura wyniesie 6 st. C. We wtorek skoczy o kolejne dwa, by w środę dobić do 10 stopni. Później zacznie nieco spadać. Najzimniejszym dniem tego tygodnia okazać ma się sobota - z 4 st. C. W niedzielę słupek rtęci podniesie się jednak dwa razy, do 8 st. C.

Czasem słońce, czasem deszcz

Choć temperatura będzie nam sprzyjać, gorzej ze słońcem. Wyjdzie w poniedziałek, piątek i sobotę – na przemian z chmurami. Na pozostałe dni tego tygodnia synoptycy zapowiadają deszcze. Śniegowca warto więc zamienić na gumiaki.

Uwaga na przymrozek

Ci, którzy myślą, że poranne skrobanie szyb w aucie mają już za sobą, mogą się zdziwić. W piątek i sobotę temperatura w nocy może spaść do – 1 st. C. W pozostałe wieczory i noce tygodnia będzie oscylowała w granicach od 1 do 4 stopni na plusie.

Zauważyliście już pierwsze oznaki wiosny w naszym województwie? Zdjęcia przyślijcie nam na adres: kontakt@silesion.pl

Czytaj więcej