Czytasz: Pogoda na weekend [WIDEO]

Pogoda na weekend [WIDEO]

Dość ciepło jak na początek grudnia. Ale deszczowo.

POGODA NA SOBOTĘ 8.12.2018

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz - przed południem na zachodzie, a po południu w centrum i na wschodzie - z rozpogodzeniami. Rano na północnym wschodzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Okresowe, przelotne opady deszczu, początkowo w rejonie Bieszczadów deszczu ze śniegiem. W Karpatach opady śniegu z przyrostem pokrywy śnieżnej o 7 cm. Temperatura maksymalna od 1°C w rejonie Bieszczadów do 8°C na zachodzie. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu i w Bieszczadach okresami dość silny, południowo-zachodni i zachodni. Okresami porywy wiatru, na ogół do 55 km/h, na wybrzeżu i w rejonie Bieszczadów do 65 km km/h.

POGODA NA NIEDZIELĘ 9.12.2018

W nocy zachmurzenie duże, na wschodzie z większymi przejaśnieniami. Na przeważającym obszarze kraju okresowe opady deszczu, bez opadów jedynie na południowym wschodzie. W Karpatach miejscami opady śniegu, z przyrostem pokrywy śnieżnej do 5 cm. Temperatura minimalna od -1°C na południowym wschodzie do 6°C na zachodzie. Wiatr umiarkowany, na pogórzach i nad morzem okresami dość silny, południowo-zachodni. Okresami porywy wiatru: na ogół do 50 km/h, nad morzem do 70 km/h, na pogórzach do 80 km/h.

W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, na południu wysokość opadu do około 12 mm, w rejonach podgórskich miejscami przelotny deszcz ze śniegiem, na Podhalu i w Karpatach opady śniegu, możliwy przyrost pokrywy śnieżnej na Podhalu do 5 cm, w Karpatach do 12 cm. Temperatura maksymalna od 2°C na wschodzie do 9°C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu i południu okresami dość silny, w rejonie Bieszczadów okresami silny (od 35 km/h do 45 km/h), na wschodzie południowo-zachodni i południowy, na zachodzie - zachodni. Okresami porywy wiatru: na ogół do 60 km/h, na południu do 70 km/h, w rejonach podgórskich Karpat do 80 km/h.

źródło: TVN Meteo/x-news