Czytasz: Jaka pogoda w Święto Trzech Króli?
Zobacz prognozę dla miast woj. śląskiego.

Jak informuje IMGW, nad Europą nadal dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych, jedynie Wyspy Brytyjskie oraz krańce wschodnie kontynentu będą w zasięgu wyżów. Polska znajdować się będzie w obszarze obniżonego ciśnienia. Na południu kraju zaznaczać się będzie wpływ ciepłego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napływać będzie dość ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie rosnąć.

Pogoda na Święto Trzech Króli 2018. Prognoza na 6 stycznia

W sobotę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami na wschodzie i północy słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4 st. na północy do 10 st. na południu i południowym zachodzie. Wiatr na przeważającym obszarze słaby, zmienny, na północy i wschodzie południowo-zachodni, nad morzem umiarkowany z kierunków zachodnich.

Pogoda na Święto Trzech Króli 2018 - Katowice

Pogoda na Święto Trzech Króli 2018 - Gliwice

Pogoda na Święto Trzech Króli 2018 - Częstochowa

Pogoda na Święto Trzech Króli 2018 - Żywiec

Pogoda na Święto Trzech Króli 2018 - Bielsko-Biała

Pogoda na Święto Trzech Króli 2018 - Rybnik

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północy kraju. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Miejscami słabe opady deszczu, a na północnym zachodzie i zachodzie także deszczu ze śniegiem. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 0 st. na północny do 5 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków północnych, a na południowym wschodzie słaby, zmienny.

Pogoda 7 stycznia

W niedzielę w północnej części kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Rano lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 m. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 1 st., 4 st. na północy i zachodzie kraju do 5 st., 8 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, północno-wschodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo - zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu i silne zamglenia. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr słaby, zmienny, w drugiej połowie nocy przechodzący w północny.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże i okresami opady deszczu, wieczorem większe przejaśnienia, możliwe rozpogodzenia. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. (PAP)

Czytaj więcej