Czytasz: Prognoza pogody: Upały wracają

Prognoza pogody: Upały wracają

Początek tygodnia będzie upalny i słoneczny.

Pogoda w poniedziałek

W dzień zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 30°C do 32°C, w rejonach podgórskich od 27°C do 29°C, na szczytach Beskidów od 19°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni. 

W nocy zachmurzenie małe. Nad ranem na zachodzie województwa wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego, możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 18°C do 20°C, w rejonach podgórskich około 16°C, na szczytach Beskidów od 15°C do 17°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni.

 

Źródło: TVN METEO/X-NEWS

Pogoda we wtorek 

W dzień zachmurzenie umiarkowane, po południu duże. Przelotne opady deszczu i burze. Miejscami grad. W czasie burz suma opadów do 40 mm. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C, w rejonach podgórskich około 23°C, na szczytach Beskidów od 17°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni, po południu zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h. 

W nocy zachmurzenie początkowo duże, później umiarkowane. Początkowo miejscami, zwłaszcza na wschodzie i południu województwa, słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 16°C do 18°C, w rejonach podgórskich około 15°C, na szczytach Beskidów od 12°C do 15°C. Wiatr umiarkowany, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, początkowo porywisty, północno-zachodni.