Czytasz: Pogoda na pierwsze dni wakacji

Pogoda na pierwsze dni wakacji

Trochę powieje, będzie też ciepło. Sprawdź prognozy na ostatnie dni czerwca.

Specjalnie dla Silesion.pl, pogoda na najbliższe dni, od Marii Walinowskiej - synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza pogody na pierwszy dzień wakacji, 24 czerwca 

Sobota zapowida się słoneczna. Padać będzie tylko na północy kraju. Pierwszy dzień wakacji w naszym województwie będzie pogodny i ciepły. Temperatura maksymalna od 25 do 28 stopni. Wiatr umiarkowany z zachodu. Z soboty na niedzielę nadal pogodnie. Temperatura w nocy do 15 stopni.

Prognoza pogody, 25 czerwca

Niedziela będzie jeszcze ładniejsza i cieplejsza. Temperatura osiągnie nawet 28 stopni. Wiatr umiarkowany z południowego zachodu.

Prognoza pogody, 26 czerwca

W poniedziałek lekko się ochłodzi, zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura do 23 stopni. Wiatr umiarkowany zachodni.

Prognoza pogody, 27 czerwca

Od wtorku nad całą Polskę zacznie napływać ciepłe, zwrotnikowe powietrze, która spowoduje podwyższenie temperatur. Słupki rtęci mogą pokazać nawet 30 stopni. Wiatr z południa umiarkowany. Cały dzień będzie pogodnie.

Prognoza pogody, 28 czerwca

W środę kontynuacja wysokich temperatur. Będziemy odczuwać aż 32 stopnie. Wraz z upałem pojawią się niebezpieczne burze gradowe. Napłynął do nas również intensywne opady deszczu. Wiatr również bardzo silny – nawet 90 km/h.

Prognoza pogody, 29 czerwca

Podobnie w czwartek. Przez cały dzień doskwierać będą nam burze. Zwłaszcza końcówka dnia może być bardzo niebezpieczna. Przez całe województwo przejdą burze z gradem. Utrzymywać się będzie wysoka temperatura.

Prognoza pogody, 30 czerwca

Ostatni dzień czerwca przywita nas chłodnym powietrzem. Temperatura spadnie z 32 do 23 stopni. Mogą pojawić się przelotne opady deszczu, ale w końcu będziemy mogli zapomnieć o burzach. Wiatr umiarkowany.

Czytaj więcej