Czytasz: Pogoda na październik. Zobacz mapy pogodowe

Pogoda na październik. Zobacz mapy pogodowe

Czego możemy się spodziewać? Pogoda na październik 2017 zapowiada się całkiem nieźle. Prognozy długoterminowe nie zawsze można traktować dosłownie, ale pokazują pewien trend pogodowy.

Pogoda na październik 2017 w Polsce

Jakiej możemy spodziewać się pogody w październiku 2017 w całym kraju? Generalnie będzie dobrze - oprócz chłodniejszych, deszczowych dni, będzie również wiele ciepłych i słonecznych. Co ciekawe, powinny trafić się również słoneczne weekendy, dlatego warto zarezerwować wypad w Bieszczady lub do Zakopanego. Tam widoki będą niesamowite.

Jaka będzie jesień? Amerykanie prognozują

Pogoda na październik 2017: Północna Polska

Długoterminowa prognoza pogody na październik 2017 dla północnej Polski jest optymistyczna. Zazwyczaj temperatury w październiku w tej części kraju wynoszą ok. 12 st. C w dzień oraz 6 st. C w nocy. Pogoda na październik 2017 dla Gdańska zapowiada się jeszcze lepiej. Choć nie zabraknie dni deszczowych, będziemy mogli również cieszyć się słońcem. W pierwszej połowie miesiąca słupki rtęci mogą pokazać nawet 17 st. C, dopiero pod koniec miesiąca się ochłodzi.

Czy rzeczywiście czeka nas zima stulecia?

Pogoda na październik 2017: Wschodnia Polska

Na wschodzie kraju zazwyczaj jest nieco chłodniej. Mimo to prognoza na październik 2017 dla Rzeszowa daje nadzieję na stosunkowo ciepłe noce. Do połowy miesiąca przeważać będą słoneczne dni, z temperaturą dochodzącą nawet do 18 st. C w najcieplejszym momencie dnia. W nocy dopiero pod koniec października mogą pojawić się przymrozki.

Pogoda na październik 2017 dla Lublina zapowiada się w pierwszych dniach deszczowo. Długoterminowa prognoza pogody jest znacznie łaskawsza. Mieszkańcy Lublina piękną pogodą będą cieszyć się od drugiego tygodnia.

Pogoda na październik 2017: Południowa Polska

W Katowicach średnie temperatury miesięczne wynoszą 13 st. C w dzień i 5 st. C. w nocy. Pogoda na październik 2017 zapowiada się podobnie, choć temperatura będzie dość zmienna - prognozy długoterminowe mówią o najniższej temperaturze rzędu 9 st. C i opadach deszczu. Najcieplej, nawet 19 st. C, może być w pierwszej połowie miesiąca.

Pogoda na październik 2017: Zachodnia Polska

W pierwszym tygodniu prognozy pogody na październik 2017 dla Poznania nie zachęcają do spacerów. Ma być deszczowo i pochmurnie. Jesień wynagrodzi nam to jednak już w okolicach 10 października - może być nawet 18 st. C! Podobnie zapowiada się prognoza na październik 2017 we Wrocławiu.

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje