Czytasz: Pogoda na koniec wakacji. Upał i burze. Wiemy, kiedy

Pogoda na koniec wakacji. Upał i burze. Wiemy, kiedy

Po kilku chłodniejszych dniach, znów rozpieszcza nas słońce. Czy będzie tak do końca wakacji? Sprawdzamy.

Jak informuje nas dyżurny synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, pogoda będzie zmienna. Może trochę popadać. Możemy również spodziewać się ciepłych promieni słońca. 

Prognoza pogody na koniec sierpnia

 

  • Niedziela, 27 sierpnia

Słońce pojawi się na niebie o 05:45. Jak pokazują prognozy, od samego rana powinno być ciepło. Najpierw odczujemy 18 stopni, później temperatura wzroście. W niedzielę może pojawić się upał! Termometry mogą wskazać nawet 31 kresek.

Po południu oraz pod wieczór należy myśleć o przelotnych opadach i burzach. Jeśli przez cały dzień nie pojawi się deszcz, powinniśmy spodziewać się go w nocy z niedzieli na poniedziałek. Burze, które mogą przejść nad naszym województwem, będą gwałtowne. 

Pogoda na ostatni tydzień wakacji

Burze, które mogą doskwierać nam już od niedzieli, spowodują ochłodzenie. W poniedziałek (28 sierpnia) nad Śląskiem mogą pojawić się burze z gradem. Temperatura spadnie do 24 stopni. Niebo będzie mocno zachmurzone. 

Od wtorku (29 sierpnia) nad województwem będzie przechodzić front, który zwiastuje rozpogodzenie. Będziemy mogli spodziewać się od 25 do 27 stopni.

Środa (30 sierpnia) ponownie przyniesie nam wysokie temperatury. Termometry wskażą nawet 30 stopni. Wiatr umiarkowany, zachmurzenie małe. Ostatni dzień sierpnia również będzie pogodny.

Czytaj więcej