Czytasz: Pogoda na Boże Narodzenie [WIDEO]

Pogoda na Boże Narodzenie [WIDEO]

Białe święta?

POGODA NA 25.12.2018

Pierwszy dzień świąt będzie pochmurny. Przejaśnienia pojawią się tylko na północnym-wschodzie, ale spadnie tam śnieg. Natomiast w województwach zachodnich od samego rana będzie padać deszcz. Ta wilgotna strefa obejmie także zachodnią część województwa warmińsko-mazurskiego. Popada także w Wielkopolsce aż po rejon Dolnego Śląska.

Tam gdzie spadnie śnieg wystąpi ujemna temperatura. 2 stopnie poniżej zera w Suwałkach, - 1 w Białymstoku oraz w Lublinie, 0 stopni w Olsztynie i Rzeszowie. Im dalej na zachód, tym będzie cieplej. W okolicach Gorzowa Wielkopolskiego i Szczecina termometry wskażą 5 st. C, w Zielonej Górze 4 stopnie, a we Wrocławiu, Poznaniu i Bydgoszczy 3 stopnie.

Wiać ma chwilami umiarkowanie, ciśnienie będzie się wahać. W środę temperatura wyniesie 2 st. C do 6 stopni. Bardziej słonecznie będzie na zachodzie kraju. Czwartek będzie kolejnym deszczowym dniem. Temperatura wyniesie od 4 do 7 stopni.

W piątek termometry wskażą od 3 do 8 stopni, a w sobotę od 2 do 7 stopni. Będą to kolejne dni z opadami, przede wszystkim deszczu, ale także deszczu ze śniegiem. W górach spadnie śnieg.

źródło: TVN Meteo/x-news