Czytasz: W święta popada. Zobacz prognozę pogody

W święta popada. Zobacz prognozę pogody

Prognoza pogody na 25 i 26 grudnia.

Jak informuje IMGW południowa połowa Europy znajduje się pod wpływem wyżu, pozostały obszar kontynentu jest w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska jest w wycinku ciepłym niżu z ośrodkami w rejonie Morza Norweskiego i Skandynawii. W ciągu dnia na południu kraju zaznaczy się słaby klin wyżowy sięgający znad południa Europy. Z zachodu napływać będzie ciepła, polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie się wahać.

Pogoda 25 października - Boże Narodzenie - pierwszy dzień świąt

W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy, wschodzie i w centrum Polski miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7 st. do 10 st. w rejonach podgórskich od 5 st. do 7 st. Wiatr na południowym wschodzie Polski umiarkowany, na pozostałym obszarze kraju umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, w porywach miejscami do 55 km/h, na wybrzeżu do 65 km/h, zachodni, skręcający na południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy na południu Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy miejscami słabe opady deszczu. W Małopolsce w dolinach lokalnie mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 1 st. do 4 st., na wybrzeżu do 5 st. W dolinach górskich i w Małopolsce miejscami spadek temperatury do -2 st. Wiatr przeważnie umiarkowany i porywisty, na północnym zachodzie i na południowym wschodzie Polski okresami dość silny, porywisty, południowy i południowo-zachodni. Porywy wiatru na wybrzeżu do 55 km/h, na Podkarpaciu do 65 km/h, a wysoko w górach 90 km/h.

Pogoda 26 października - Boże Narodzenie - drugi dzień świąt  

We wtorek na południowym wschodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy miejscami słabe opady deszczu. Rano w Małopolsce w dolinach lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 4 st. na północnym wschodzie kraju do 9 st. na południowym zachodzie, na pogórzu około 7 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, południowy i południowo-zachodni. Porywy wiatru do 55 km/h, na wybrzeżu i na Podkarpaciu do 65 km/h, a wysoko w górach 100 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura minimalna 2 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni. (PAP)

Czytaj więcej