Czytasz: Pogoda na Boże Narodzenie 2018. Czy będą białe święta w woj. śląskim?

Pogoda na Boże Narodzenie 2018. Czy będą białe święta w woj. śląskim?

Grudzień przywitał nas nietypową jak na tę porę roku temperaturą. Jak sytuacja będzie wyglądała w Boże Narodzenie? Czy możemy liczyć na białe święta?

3 grudnia (poniedziałek) termometry w najcieplejszym momencie dnia pokazały w Katowicach... 9°C! Czy tak wysoka temperatura będzie utrzymywać się przez resztę miesiąca? 

POGODA NA GRUDZIEŃ. KIEDY SPADNIE ŚNIEG? CZY BĘDĄ BIAŁE ŚWIĘTA?

Meterolodzy nie mają dobrych informacji dla fanów mroźnej zimy. Według ich przewidywań, grudzień 2018 zafunduje nam aurę charakterystyczną dla późnej jesieni. Oznacza to, że przez większość dni temperatura będzie dodatnia. Pierwszy tydzień grudnia będzie naprawdę ciepły – termometry wskażą nawet 10°C. Synoptycy spodziewają się opadów deszczu.

W drugim tygodniu grudnia ma się nieco ochłodzić, temperatura będzie oscylować wokół 0°C, lokalnie mogą wystąpić przymrozki, jednak meteorolodzy nie przewidują opadów śniegu.  

Pogoda długoterminowa na święta [BOŻE NARODZENIE 2018 POGODA]

Czy aura stanie się nieco bardziej zimowa pod koniec miesiąca? Czy możemy liczyć na to, że w Boże Narodzenie 2018 spadnie śnieg? Według wstępnych przewidywań meteorologów – nie powinniśmy spodziewać się białych świąt. Termometry, podobnie jak w połowie grudnia, będą wskazywać około 0°C, niewielkie są także szanse na śnieg. Jeżeli wyczekany, biały puch w ogóle się pojawi, to najwcześniej w Wigilię (24 grudnia).

 Pogoda na boże narodzenie 

Mimo mało zimowych prognoz, warto pamiętać o tym, że... wszystko może ulec diametralnej zmianie. Synoptycy podkreślają, że pogoda zmienia się bardzo dynamicznie, a inny front atmosferyczny, który pojawi się nad naszym regionem może sprawić, że Boże Narodzenie 2018 będzie rodem z naszym wspomnień sprzed kilku lat – pełne śniegu i mroźne.