Czytasz: Słoneczny piątek i zachmurzona sobota

Słoneczny piątek i zachmurzona sobota

Małe zachmurzenie i przelotne opady. Przed nami ciepły piątek!

Jak informuje IMGW, krańce wschodnie kontynentu, Skandynawia, Wyspy Brytyjskie oraz częściowo Europa zachodnia znajdują się w zasięgu niżów znad Morza Północnego i Atlantyku. Pozostałe obszary kontynentu są w obszarze podwyższonego ciśnienia. Zatoka niżowa związana z niżem znad Morza Północnego obejmuje zachodnią połowę Polski. Pozostała część kraju pozostaje w obszarze podwyższonego ciśnienia. Z południowego zachodu napłynie cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Prognoza pogody piątek, 9 czerwca

W piątek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu i wieczorem na krańcach zachodnich miejscami wzrost zachmurzenia do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i lokalnych burz. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna przeważnie od 24 do 28 st., na północnym wschodzie, wschodnim Pomorzu, na wybrzeżu i w dolinach karpackich chłodniej, od 22 do 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 65 km/h, przeważnie z kierunków południowych.

W nocy w zachodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadów deszczu w czasie burz do 30 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna przeważnie od 12 do 15 st., na wschodzie i w dolinach karpackich chłodniej, od 10 do 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, w zachodniej połowie kraju skręcający na zachodni. W czasie burz wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków zmieniających się.

Prognoza pogody sobota, 10 czerwca

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie na zachodzie kraju. Okresami przelotne opady deszczu, we wschodniej połowie kraju również burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów deszczu w czasie burz do 25 mm. Temperatura maksymalna przeważnie od 20 do 22 st., na wschodzie wyższa, od 22 do 25 st. Nad samym morzem chłodniej, od 16 do 20 st. Wiatr umiarkowany, chwilami dość silny, w porywach do 55 km/h, a w rejonach burz do 75 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Prognoza pogody Katowice

 

Źródło: google.pl

Czytaj więcej