Czytasz: Środa bez deszczu
Parasole można zostawić w domu. Co najmniej do przyszłego tygodnia.

Jak informuje IMGW, Polska znajduje się pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad Finlandią i północną Rosją. Ze wschodu napływa jednak chłodne powietrze polarne kontynentalne.

prognoza pogody w województwie śląskim
prognoza pogody w województwie śląskim

Pogoda w środę - 27 września

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo na południu lokalnie mgły ograniczające widzialność do 600 m. Temperatura maksymalna od 16°C do 18°C, w rejonach podgórskich od 14°C do 16°C, na szczytach Beskidów od 10°C do 13°C. Wiatr umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 7°C do 9°C, w rejonach podgórskich od 4°C do 6°C, na szczytach Beskidów od 6°C do 9°C. Wiatr umiarkowany, wschodni. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

Pogoda w czwartek - 28 września

W dzień zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 16°C do 18°C, w rejonach podgórskich od 14°C do 16°C, na szczytach Beskidów od 11°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Wysoko w górach wiatr słaby, zmienny.

W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 5°C do 7°C, w rejonach podgórskich około 4°C, na szczytach Beskidów od 6°C do 8°C. Wiatr umiarkowany, wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, południowo-wschodni.

wykres z prognozą pogody
prognoza trzydniowa

Czytaj więcej