Czytasz: Uwaga na burze z gradem!
Słoneczny początek lata, ale zagrzmi. W nocy z czwartku na piątek.

Burze w woj. śląskim

W nocy z czwartku na piątek 22/23 czerwca w woj. śląskim mogą wystąpić burze z gradem. Takie ostrzeżenie pogodowe wydało Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie.

"Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm" - brzmi komunikat.

Ostrzeżenie ma obowiązywać od godz 22:00 w czwartek do 10:00 w piątek.

Prawdopodobieństwo wystąpienia burz w woj. śląskim wynosi według meteorologów 90 procent.

PROGNOZA POGODY NA PIĄTEK, 23 CZERWCA

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów do 30 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. C na północy, około 23 st. C w centrum do 30 st. C na krańcach południowo-wschodnich. Nad morzem od 19 do 21 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty do 70 km/h, z kierunków zachodnich, na Wybrzeżu także północnych.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W drugiej połowie nocy przelotne opady deszczu, wcześnie rano możliwe burze. Temperatura minimalna 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze. Maksymalna wysokość opadu w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

KATOWICE: PROGNOZA POGODY NA NAJBLIŻSZE DNI

źródło: google.com

 

Czytaj więcej