Czytasz: Żar poleje się z nieba!
Czwartek będzie upalny, a temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza. W piątek trochę chłodniej.

Polska jest pod wpływem płytkiej zatoki niżowej z przemieszczającym się ku północy ciepłym frontem atmosferycznym. Za frontem z południowego zachodu napływa powietrze zwrotnikowe, przed frontem, na krańcach północnych, utrzyma się zasięg masy polarnej, morskiej.

Pogoda 20 lipca: Czwartek będzie upalny

W czwartek będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, początkowo miejscami rozpogodzenia. W zachodniej połowie kraju oraz miejscami na wschodzie przelotne opady deszczu i burze, lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 30 mm, lokalnie w rejonie Sudetów do 40 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. C na północy do 30 st. C w centrum i 33 st. C na południu, a na wschodnim wybrzeżu od 22 do 26 st. C. Wiatr słaby. Podczas burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, na południowym wschodzie miejscami rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, miejscami burze. Temperatura minimalna od 12 – 14 st. C na północnym wschodzie do 18 st. C w centrum i 21 st. C na południu. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków południowych. W rejonach burz porywy wiatru do 70 km/h.

Pogoda 21 lipca: W piątek chłodniej

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami opady deszczu. Miejscami burze, zwłaszcza w centrum i na południu, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadu do 15 mm, na południu i w centrum do 40 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. C na północnym zachodzie do około 27 st. C w centrum i 35 st. C na południowym wschodzie. Nad samym morzem od 20 do 23 st. C. Wiatr słaby zmienny. Podczas burz porywy wiatru do 80 km/h.

Czytaj więcej