Czytasz: Jaka pogoda we wtorek i środę?
Umiarkowane zachmurzenie i 21 stopni.

Jak informuje IMGW, nad Skandynawią, wschodnią Europą i Półwyspem Iberyjskim pogodę kształtują układy niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Zatoki Fińskiej, z północnego zachodu napływa dość chłodna, polarno-morska masa powietrza.

Prognoza pogody wtorek, 13 czerwca

We wtorek na południu kraju zachmurzenie umiarkowane, na pozostałym obszarze duże. Na krańcach północnych oraz na północnym wschodzie okresami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st., 17 st. na krańcach północnych do 20 st., 21 st. na południu, w rejonach podgórskich od 18 do 20 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu i wysoko w górach dość silny, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Porywy wiatru na wybrzeżu i wysoko w górach do 80 km/h, na pozostałym obszarze do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, jedynie na północnym wschodzie kraju duże. W rejonie Zatoki Gdańskiej, na Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu okresami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 8 st., 10 st. w rejonach podgórskich do 11 st., 13 st. na pozostałym obszarze. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu i na południowym zachodzie porywisty, zachodni i północno-zachodni. 

Prognoza pogody środa, 14 czerwca 

W środę zachmurzenie umiarkowane, jedynie okresami na wybrzeżu, Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie, Podlasiu, wschodnim Mazowszu i północnej Lubelszczyźnie duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st. na wybrzeżu do 22 st. na południu kraju. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, zachodni. Porywy wiatru do 60 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Prognoza pogody katowice

źródło: google.pl

Czytaj więcej