Czytasz: Fałszerz kart płatniczych trafił za kraty

Fałszerz kart płatniczych trafił za kraty

Młody mężczyzna podrabiał karty płatnicze i podarunkowe

22-latek zatrzymany przez policję z Bielska-Białej, najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 25 lat więzienia. Policjanci zatrzymali też dwóch jego wspólników, którzy są podejrzani o posługiwanie się podrobionymi kartami.

Sprawa zaczęła się od zatrzymania 20-letniego mężczyzny, który w jednym ze sklepów w centrum Bielska-Białej próbował kupić zestaw głośników za kwotę blisko 700 zł. Na jego podejrzane zachowanie uwagę zwrócili pracownicy ochrony, którzy wezwali na miejsce policjantów. Okazało się, że w czasie zakupów posługiwał się podrobioną kartą podarunkową i nie działał sam. Zatrzymano też jego wspólnika.

Zaangażowani w tę sprawę policjanci oraz prokuratorzy od początku podejrzewali, że mogą mieć do czynienia z przestępstwem zwanym cardingiem, czyli podrabianiem, przerabianiem i kradzieżą danych z kart płatniczych. Ustalono, że wspólnikiem dwójki zatrzymanych mężczyzn jest 22-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. Policjanci w jego mieszkaniu zabezpieczyli kilkanaście sfałszowanych kart płatniczych oraz sprzęt, który służył fałszerzowi do ich produkcji.

Zatrzymany usłyszał zarzuty podrabiana środków płatniczych. Bielski sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za przestępstwa te grozi mu do 25 lat więzienia. 20-latkom, którzy posługiwali się sfałszowanymi kartami grozi do 10 lat więzienia.

 

Czytaj więcej