Czytasz: Podpalał kosze na śmieci aby rozładować agresję

Podpalał kosze na śmieci aby rozładować agresję

Pijany 39-latek z Częstochowy nie pierwszy raz dopuścił się podpaleń

W ręce częstochowskich policjantów wpadł 39-latek podejrzany o podpalenie 9 koszy na śmieci. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna chciał w ten sposób rozładować buzującą w nim agresję.

Podpalał po pijaku

Wczoraj nad ranem policja otrzymała zgłoszenie o podpaleniu koszy na śmieci przy ulicy Botanicznej i alei Niepodległości w Częstochowie. Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Między blokami zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął się bardzo nerwowo zachowywać. Okazało się, że to podejrzany o podpalenia 39-latek. W rozmowie z mundurowymi tłumaczył, że podpalał kosze, bo chciał w ten sposób rozładować agresję. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2 promile.

To nie pierwsze podpalenia 

Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi usłyszał zarzuty zniszczenia 9 koszy. Wartość strat została oszacowana na przeszło 3 tys. zł. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się również, że 39-latek był już wcześniej notowany w sprawach o podpalenia koszy na śmieci. O dalszym losie podejrzanego zadecyduje teraz prokurator i sąd.

Czytaj więcej