Czytasz: Poczuj adrenalinę na ulicach Tychów

Poczuj adrenalinę na ulicach Tychów

Zbliża się finał Samochodowych Mistrzostw Tychów. Wstęp na imprezę jest wolny.

Zaplanowany na 10 września KJS Tyski zdecyduje o tym, którzy zawodnicy zdobędą tytuł Samochodowego Mistrza Tychów 2017. Finałowa runda tego popularnego cyklu zawodów dla kierowców amatorów, zostanie rozegrana na dwóch próbach sportowych. Organizatorzy zawodów, Automobilklub Ziemi Tyskiej, przygotowali dwa zamknięte dla ruchu i profesjonalnie zabezpieczone odcinki – każdy przejeżdżany trzykrotnie. Pierwszym z nich – już tradycyjnie – będzie niełatwa trasa wytyczona na torze Fiata w Bieruniu. Drugi to wymagająca precyzyjnej jazdy próba na placu przed Tyskimi Halami Targowymi przy ulicy Piłsudskiego w Tychach. Baza zawodów będzie zlokalizowana na Stadionie Miejskim w Tychach. Sportową rywalizację i szybką jazdę w wykonaniu niemal 80 załóg będzie można obserwować bezpłatnie.

KJS to skrót od Konkursowa Jazda Samochodem

To zawody dla kierowców i pilotów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze ściganiem i nie mają jeszcze profesjonalnych licencji sportu samochodowego. Imprezy Automobilklubu Ziemi Tyskiej to świetna okazja by na zamkniętej dla ruchu publicznego trasie poczuć adrenalinę, jaką wywołują szybka jazda i zacięta rywalizacja. To także szansa dla kierowców, którzy chcą podnieść swoje umiejętności i nauczyć się dobrze panować nad samochodem. W rundach cyklu można wystartować seryjnym samochodem, który ma ważne badanie techniczne i ubezpieczenie OC. Załoga musi być wyposażona w kaski.

Zobacz: rajd śląska wystartuje ze stadionu śląskiego

Zdjęcia: Jakub Rozmus

Finałowa runda SMT 2017 będzie mieć kluczowe znaczenie dla losów tytułów mistrzowskich, ponieważ jej trasa jest dłuższa niż zwykle, a co za tym idzie – do zdobycia jest więcej punktów. W niedzielę zawodników czeka 12,5 km ścigania, a punkty wywalczone w finałowej rundzie SMT 2017 będą mnożone razy 1,5. Za triumf w klasie będzie można dopisać do swojego dorobku nawet 45 „oczek”, tymczasem po rozegraniu pięciu rund różnice w czołówce punktacji poszczególnych klas nie są zbyt duże i wynoszą od kilku do kilkunastu punktów. Zawodnicy wystartują do rywalizacji o 11:00, spod Stadionu Miejskiego w Tychach. Poszczególne przejazdy próby na torze testowym Fiat Chrysler Automobiles wystartują o 11:23, 13:08 i 14:53. Z kolei na placu przy Tyskich Halach Targowych ściganie zaplanowano na 11:51, 13:36 i 15:21. Meta zawodów – o 15:31.

Ciekawostką jest fakt, że triumfatorzy poszczególnych klas Samochodowych Mistrzostw Tychów otrzymają swoje trofea w Mikołowie – podczas 1. Rajdu Śląska, czyli finałowej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, którą organizuje Automobilklub Ziemi Tyskiej.

 Wszystkich kibiców chętnych do obejrzenia rywalizacji organizatorzy zapraszają w niedzielę, 10 września na tor testowy Fiat Chrysler Automobiles w Bieruniu i na plac przed tyskimi Halami Targowymi. Wstęp na imprezę jest wolny.

Harmonogram 6. rundy Samochodowych Mistrzostw Tychów (niedziela, 10 września):

11:00 – Start zawodów (Tychy, Stadion Miejski)
11:23 – Próba sportowa 1: Tor FCA (Bieruń, 3,6 km)
11:51 – Próba sportowa 2: Miasto Tychy (Tychy, ul. Piłsudskiego, 0,55 km)
13:08 – Próba sportowa 3: Tor FCA (Bieruń, 3,6 km)
13:36 – Próba sportowa 4: Miasto Tychy (Tychy, ul. Piłsudskiego, 0,55 km)
14:53 – Próba sportowa 5: Tor FCA (Bieruń, 3,6 km)
15:21 – Próba sportowa 6: Miasto Tychy (Tychy, ul. Piłsudskiego, 0,55 km)
15:31 – Meta zawodów

Źródło: materiały organizatora

Czytaj więcej