Czytasz: Pociąg z lat 30. przejechał przez Beskidy. Oglądały go tłumy

Pociąg z lat 30. przejechał przez Beskidy. Oglądały go tłumy

Na dworcu czekały na niego setki pasażerów, na których retro pociąg zrobił ogromne wrażenie.

Na co dzień przez Żywiec przejeżdżają Koleje Śląskie. Dziś - cofneliśmy się jednak w czasie do lat 30. ubiegłego wieku i ruszyliśmy w tą trasę zabytkowym pociągiem. Pociąg pokonał dziś trasę z Chabówki przez Suchą Beskidzką i dotarł do Żywca. Na dworcu czekały na niego setki pasażerów, na których retro pociąg zrobił ogromne wrażenie. 

Fot. Linia Żywiec - Sucha Beskidzka, klik

Pasażerów pociągu retro i wszystkich gości witamy na stacji Żywiec!  Zespół "Kolei Beskidzkiej" jest do Państwa dyspozycji. Poznacie nas po specjalnych identyfikatorach -  zachęcali inicjatorzy akcji. 

W Żywcu przejazd zakończył się happeningiem, gdzie można było skosztować lokalnych smakołyków. Wcześniej, zatrzymał się w Węgierskiej Górce, a tam z kolei czas umilała kapela góralska.  

O projekcie pisaliśmy już wcześniej:

Lokomotywa parowa Ty42-107 z 1946 roku i skład historycznych wagonów z lat 30. XX wieku – takim pociągiem pojechaliśmy w ramach IV edycji projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej. To podróż zabytkowym składem z lokomotywą parową na historycznym odcinku Galicyjskiej Kolei Transwersalnej. Tę linię kolejową otwarto w 1884 w Galicji w Austro-Węgrzech. Linia przebiega z zachodu na wschód przez górskie obszary Karpat. Jej łączna długość wynosiła około 800 km.

Zobacz wideo:

Projekt obejmuje ogólnodostępne przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.

Historyczne składy pociągów parowych z początku XX wieku zawitają do takich miejscowości jak: Piwniczna, Muszyna, Krynica-Zdrój, Gorlice, Biecz, Wadowice, Andrychów czy Zakopane.

Czytaj więcej