Czytasz: Pociąg z lat 30. przejechał przez Beskidy. Oglądały go tłumy

Pociąg z lat 30. przejechał przez Beskidy. Oglądały go tłumy

Na dworcu czekały na niego setki pasażerów, na których retro pociąg zrobił ogromne wrażenie.

Na co dzień przez Żywiec przejeżdżają Koleje Śląskie. Dziś - cofneliśmy się jednak w czasie do lat 30. ubiegłego wieku i ruszyliśmy w tą trasę zabytkowym pociągiem. Pociąg pokonał dziś trasę z Chabówki przez Suchą Beskidzką i dotarł do Żywca. Na dworcu czekały na niego setki pasażerów, na których retro pociąg zrobił ogromne wrażenie. 

Fot. Linia Żywiec - Sucha Beskidzka, klik

Pasażerów pociągu retro i wszystkich gości witamy na stacji Żywiec!  Zespół "Kolei Beskidzkiej" jest do Państwa dyspozycji. Poznacie nas po specjalnych identyfikatorach -  zachęcali inicjatorzy akcji. 

W Żywcu przejazd zakończył się happeningiem, gdzie można było skosztować lokalnych smakołyków. Wcześniej, zatrzymał się w Węgierskiej Górce, a tam z kolei czas umilała kapela góralska.  

O projekcie pisaliśmy już wcześniej:

Lokomotywa parowa Ty42-107 z 1946 roku i skład historycznych wagonów z lat 30. XX wieku – takim pociągiem pojechaliśmy w ramach IV edycji projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej. To podróż zabytkowym składem z lokomotywą parową na historycznym odcinku Galicyjskiej Kolei Transwersalnej. Tę linię kolejową otwarto w 1884 w Galicji w Austro-Węgrzech. Linia przebiega z zachodu na wschód przez górskie obszary Karpat. Jej łączna długość wynosiła około 800 km.

Zobacz wideo:

Projekt obejmuje ogólnodostępne przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.

Historyczne składy pociągów parowych z początku XX wieku zawitają do takich miejscowości jak: Piwniczna, Muszyna, Krynica-Zdrój, Gorlice, Biecz, Wadowice, Andrychów czy Zakopane.

Czytaj więcej

 

Komentarze
To cię zainteresuje
News
31 minut temu Katowiczanin ofiarą zamachu w Strasburgu

MSZ przyznaje, że wśród ofiar zamachu jest Polak. Z naszych źródeł wynika, że jest nim katowiczanin. 36-letni Bartosz ściśle współpracował z Parlamentem Europejskim.

News
około 1 godziny temu Tragedia w Rudzie Ślaskiej. Nie żyje 77-latka

Samochód zmiótł 4 kobiety wychodzące z autobusu.

News, COP24
3 godzin temu Greta co piątek strajkuje dla klimatu. Teraz do wielkiego protestu ma dojść w Katowicach.

W czasach, w których polityczni liderzy zachowują się jak dzieci, dzieci muszą przyjąć rolę politycznych liderów. 15-letnia aktywistka ze Szwecji wzywa uczniów i rodziców do wielkiego strajku.

News
4 godzin temu Roraty z Gościem Niedzielnym dla dzieci [MATERIAŁY, OBRAZKI, PIOSENKA]

RORATY Z GOŚCIEM NIEDZIELNYM 2018: Materiały do pobrania i piosenka Magdy Anioł. Kiedy zaczynają się roraty 2018? Ile trwają roraty? Sprawdź, jakie materiały Mały Gość Niedzielny na roraty 2018 przygotował.

News
4 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
4 godzin temu Prognoza pogody: Słabną opady śniegu. Co dalej z zimową aurą?

Jaka pogoda czeka nas do końca tygodnia?