Czytasz: Pobili i zmusili do wzięcia kredytu

Pobili i zmusili do wzięcia kredytu

Policjanci z Szombierek zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 29 lat. Bytomianie wtargnęli do mieszkania przy ul. Wytrwałych, z którego siłą zabrali 26-latka.

Pokrzywdzonego zawieźli do salonu sieci komórkowej, gdzie zmusili do zawarcia dwóch umów na telefony komórkowe. Napastnicy aparaty telefoniczne sprzedali w lombardzie i skłonili bytomianina, aby zaciągnął pożyczkę. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 10 lat więzienia.

We wtorek po południu dwóch mężczyzn przyszło do mieszkania 26-latka przy ul. Wytrwałych. Gdy matka bytomianina nie chciała mężczyzn wpuścić do środka, a jej syn nie chciał wyjść. Choć kobieta zabarykadowała drzwi, uniemożliwiając agresorom wejście, ci uszkodzili drzwi oraz okna i siłą wtargnęli do środka.

Napastnicy zabrali z mieszkania 26-latka i pojechali z nim do centrum Bytomia. Tam w salonie sieci komórkowej został on zmuszony do podpisania dwóch umów na zakup telefonów komórkowych. Rabusie zabrali telefonu i sprzedali je w lombardzie. Następnie z pokrzywdzonym pojechali do biura kredytowego w Rudzie Ślaskiej. Tam kazali 26-latkowi wziąć kredyt w kwocie 1000 zł.

W tym czasie policjanci z komisariatu w Szombierkach zostali powiadomieni o całym zdarzeniu. Śledczy dysponowali jedynie rysopisami sprawców, to jednak wystarczyło kryminalnym do wytypowania przestępców. Tego samego dnia zatrzymano jednego ze sprawców, 26-letniego bytomianina. Mężczyzna był pijany i trafił do policyjnego aresztu.

Stróże prawa odzyskali także z lombardu dwa telefony komórkowe warte około 2 tysiące złotych. Następnego dnia w ręce policjantów trafił drugi z napastników, którym okazał się 29-letni bytomianin. 

Czytaj więcej