Czytasz: Pobił ofiarę i zmusił do wypłacenia pieniędzy z bankomatu

Pobił ofiarę i zmusił do wypłacenia pieniędzy z bankomatu

Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy zatrzymali młodego mężczyznę, który jest podejrzany o rozbój.

Sprawca zaatakował na ulicy 27-latka. Pobił pokrzywdzonego i zmusił do wypłacenia pieniędzy z bankomatu. Zatrzymany poszukiwany był aż 4 listami gończymi za wcześniejsze przestępstwa. Za rozbój grozi mu dodatkowe 12 lat więzienia

Do zdarzenia doszło wieczorem w Bielsku-Białej na ul. Komorowickiej, gdzie sprawca zaatakował swoją ofiarę. Pobił pokrzywdzonego i zażądał pieniędzy. Ponieważ bielszczanin nie miał przy sobie gotówki, napastnik groźbami zmusił go do wypłacenia pieniędzy z bankomatu. Jego łupem padło 100 zł.

Kryminalni poszukiwali sprawcy. Sprawdzali każdy ślad i szczegół, który mógł ich doprowadzić na trop napastnika. Prowadzone czynności doprowadziły do ustalenia, że związek z tym zdarzeniem może mieć 22-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Policjanci zatrzymali sprawcę. Mężczyzna był zaskoczony wizytą stróżów prawa. Nie spodziewał się zatrzymania.

Sprawca był poszukiwany aż 4 listami gończymi za kradzieże i przywłaszczenie cudzego mienia. Za przestępstwa te sąd skazał go na karę ponad roku więzienia. Zatrzymany za rozbój może trafić za kraty na kolejne 12 lat. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Czytaj więcej