Czytasz: Pobił i okradł partnera swojej matki

Pobił i okradł partnera swojej matki

18-letni napastnik zaatakował na ulicy 51-letniego bielszczanina - partnera swojej matki.

Policjanci z komisariatu IV w Bielsku-Białej zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o rozbój. 18-letni napastnik zaatakował na ulicy 51-letniego bielszczanina. Obezwładnił swoją ofiarę gazem pieprzowym. Łupem sprawcy padł telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami, gotówką i kartą bankomatową. Śledczy odzyskali już część zrabowanego mienia. Zatrzymanemu grozi teraz do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło nocą na bielskiej ul. Montażowej. 51-latek odprowadzał do domu swoją partnerkę. W pewnym momencie mężczyzna z zazdrości wszczął awanturę z kobietą. Na głośne krzyki zareagował jej syn. Podbiegł do mężczyzny i obezwładnił go gazem pieprzowym. Następnie skradł mu telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami, gotówką i kartą bankomatową.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci zatrzymali napastnika. Odzyskali też część skradzionego przez niego mienia. Sprawca został przewieziony do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Śledczy wnioskują o objęcie go policyjnym dozorem.

Za rozbój grozi mu do 12 lat za kratami.